"Potrzebna deklaracja, że w przypadku agresji na państwo NATO, odpowiedź będzie twarda"

Potrzebna jest jasna deklaracja, że w przypadku jawnej, czy skrytej agresji na jakiekolwiek państwo NATO, nasza odpowiedź będzie twarda, a terytorium agresora nie będzie uważane za nietykalne - powiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski po otwarciu debaty plenarnej Zgromadzenia Parlamentarnego NATO podkreślał, że parlamenty mają kluczową rolę w obronności kraju m.in. dlatego, że decydują o wydatkach na ten cel, ale też "wysyłają impulsy polityczne do działania rządów", jak również ważne przesłania kierowane do obywateli".

Mówił, że Zgromadzenie powinno dziś wysłać "dwa silne sygnały polityczne", których jeden powinien dotyczyć mobilności wojsk. Drugi impuls - zaznaczył - powinien dotyczyć "uznania, że terytorium agresora nie powinno być ani prawnie, ani politycznie mocniej chronione niż terytorium państwa będącego ofiarą agresji".

Podkreślił, że w takiej sytuacji znalazła się w pewnym momencie Ukraina wobec agresji rosyjskiej. "Potrzebna jest jasna deklaracja, że w przypadku jawnej, czy skrytej agresji na jakiekolwiek państwo NATO, nasza odpowiedź będzie twarda, a terytorium agresora nie będzie uważane za nietykalne" - zaznaczył marszałek Senatu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Thomas Neumann
  28.05.2018 12:21
  Biedny Karczewski kto w Nato ma mu dać te gwarancje. USA tylko wtedy gdy będą w danym kraju potężne zasoby ropy naftowej albo inne kraje? Przecież Putin doskonale wie jak Nato funkcjonuje już próbuje Turcję na swoją stronę przyciągnąć a przychylności doznaje także od Węgier, Czechów i Słowacji. Czy jakikolwiek parlament wolnej Europy wyrazi zgodę na wkroczenie do Rosji? Wyjątkiem będzie sejm bo Polska żyje duchem przeszłości i jako jedyny kraj nie rozumie do dziś że trzeba zawsze i to nawet z największym wrogiem szukać jakiś kompromisów by zażegnać katastrofę jaką jest wojna. Tu widzę także problem dzisiejszej młodzieży polskiej wychowanej w duchu Bóg, Honor, Ojczyzna. Przez 70 lat wpajanie Polakom bohaterskich czynów robi swoje.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  2°C Czwartek
  rano
  9°C Czwartek
  dzień
  10°C Czwartek
  wieczór
  8°C Piątek
  noc
  wiecej »