Przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii katoliccy biskupi Anglii i Walii 30 marca wystosowali krótkie przesłanie do wszystkich wiernych Kościoła. Zachęcają w nim do głosowania. Ich zdaniem jest to obowiązek i ogromna odpowiedzialność, z której katolik nie może rezygnować.
Biskupi zaznaczają, że nie są rzecznikami żadnej z partii politycznych, a ich rolą jest jedynie danie pewnych wskazówek wiernym przy podejmowaniu decyzji, na kogo głosować i według jakich kryteriów oceniać kandydatów do parlamentu. Zaznaczają, że kraj potrzebuje rządu, który będzie służył dobru wspólnemu. Fundamentalne przy podejmowaniu decyzji, na kogo głosować, winno być pytanie o to, kto najlepiej będzie służył nie mnie, konkretnemu wyborcy, ale wszystkim mieszkańcom kraju.
Biskupi przygotowali zestaw pytań, jakie powinny być postawione kandydatowi do parlamentu. Wśród nich są pytania o podejście do życia, rodziny, migracji, roli wiary i religii w społeczeństwie.
Przypominają, że na początku marca tego roku wydali dokument zatytułowany „Wybierać wspólne dobro”, w którym przedstawiają szerzej powyższe idee. Mobilizują do studiowania i dyskutowania tego dokumentu, który ma pomóc w dokonaniu dobrego wyboru. Biskupi Anglii i Walii zachęcają również do modlitwy o Boże prowadzenie w całym procesie wyborów, dla przyszłego rządu i do modlitwy za wszystkich, którzy zostaną wezwani do służenia społeczeństwu jako członkowie parlamentu.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.