Wielkopiątkowe nabożeństwa drogi krzyżowej w Bieszczadach

W Wielki Piątek na Tarnicę, najwyższy szczyt Bieszczadów, wyruszy Droga Krzyżowa. Pod krzyż upamiętniający wędrówki Jana Pawła II po Bieszczadach przyjdą wierni nie tylko z Podkarpacia ale też turyści z najdalszych zakątków Polski.

W trakcie wspinaczki na szczyt odprawiane będą stacje Drogi Krzyżowej. W tym roku Wielki Piątek zbiega się szczególnie z 5. rocznicą śmierci papieża-Polaka. Wielkopiątkowe nabożeństwo organizuje między innymi rzeszowski PTTK.

„Początek tradycji odprawiania Drogi Krzyżowej na Tarnicę sięga czasów stanu wojennego. Pokonaliśmy wiele trudności organizacyjnych, jednak udało nam się wejść na szczyt” – wspomina Zygmunt Solarski, jeden z organizatorów. „50 osób potajemnie weszło na szczyt. To było niesamowite przeżycie. Nie myśleliśmy wówczas, że ta nasza wyprawa zachęci innych do przeżycia Wielkiego Piątku w taki właśnie sposób. Co roku w nabożeństwie uczestniczy kilka tysięcy osób” – dodaje Zygmunt Solarski.

„Turyści wyruszą także w drodze krzyżowej na Smerek” – przypomina Witold Haspel, przewodnik PTTK. „Wszystkie zaproponowane trasy cieszą się popularnością. Ludzie chcą w otoczeniu przyrody przeżyć ten dzień, ofiarować zmęczenie, trud i modlitwę. To wielkie i wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich uczestników” – dodaje Witold Hampel.

W tym roku pątnicy w szczególny sposób będą pamiętać w modlitwie o Janie Pawle II. W rocznicę śmierci papieża Polaka pod krzyżem upamiętniającym jego pobyt w Bieszczadach będą modlić się jego o beatyfikację.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  24°C Czwartek
  dzień
  wiecej »