Tajemniczy zamek na jeziorze powstaje w Wielkopolsce. Jak ma wyglądać budowla?

O szczegółach architektonicznych można przeczytać w dokumencie przygotowanym na zlecenie na polecenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu.

O potężnej inwestycji zrobiło się głośno za sprawą opublikowania w sieci zrobionych w czerwcu zdjęć lotniczych. Fotografie przedstawiają potężną budowę ogromnego kompleksu architektonicznego powstającego na sztucznej wyspie na jednym z jezior w Puszczy Noteckiej. Inwestycja budzi skrajne emocje, gdyż zamek powstaje na obszarze Natura 2000. Rozpoczęcie budowy wymagało więc uzyskania nie tylko standardowych pozwoleń, ale także opinii odnośnie oddziaływania inwestycji na środowisko. W sytuacji, gdy przeciętny inwestor wielokrotnie zderza się z murem, jeśli na polu inwestycji stoi kwestia ekologii, właściciel wielkopolskiego zamku otrzymał bez większych problemów wszystkie potrzebne zgody, mimo, że potężne gmaszysko powstaje w sercu chronionego obszaru o szczególnych walorach przyrodniczych. Nikt nie wie, kto jest właścicielem zamku, a prace budowlane trwają tam od kilku lat. Do dziś sprawa nie ujrzałaby światłą dziennego, gdyby nie zdjęcia lotnicze i satelitarne.

Z raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko stworzonego na potrzeby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, do którego dotarł portal Money.pl,  dowiadujemy się jak docelowo ma wyglądać potężny gmach. W dokumencie można przeczytać, że "budynek stanowić będzie formę piętrzącej się bryły zwieńczonej dominantą, z 15 kondycjami, w tym 14 nadziemnymi oraz jedną podziemną". "Smukła dominanta" to wieża, która w najwyższym punkcie sięgnie 47,96 m. Pozostała część budynku w przeważającej części nie przekroczy 15 m. 

 

Budynek powstaje na wyspie o wymiarach 50 na 200 metrów. Okna mają być niewielkie - większość z nich nie będzie miała więcej niż 1,5 m2 powierzchni. W końcu to zamek, a zamki charakteryzują niewielkie otwory okienne. Zamek - według raportu - ma być niecodzienną formą apartamentowca - w budynku ma się znajdować 46 mieszkań oraz lokale dla 10 osób z obsługi. Czy takie będzie rzeczywiste przeznaczenie zamku w sercu puszczy - czas pokaże.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  10°C Niedziela
  wieczór
  7°C Poniedziałek
  noc
  4°C Poniedziałek
  rano
  10°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »