Idźcie dalej wbrew logice świata

Z uczestnikami 24. Wesela Wesel spotkał się w Ludźmierzu metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. - Dalej idźcie wbrew logice tego świata, korzystajcie z Bożej logiki i miłości - zachęcał hierarcha.

- Zachęcam Was Drodzy Małżonkowie, abyście dalszej szli pod prąd do tego, co oferuje ten świat. Jest tylko jedna słuszna logika - Boża logika. Bóg daje nam wolność, jesteśmy w stanie poradzić sobie z różnymi trudnościami. Potrzeba też czystych serc, aby temu sprostać - podkreślał abp Marek Jędraszewski podczas uroczystej Mszy św., którą odprawił 28 lipca dla uczestników XXIV Wesela Wesel. Odbywało się ono w Ludźmierzu od 26 do 29 lipca.

Po homilii na ślubnym dywanie ustawiły się obecne na spotkaniu pary małżeńskie i odnowiły małżeńskie przyrzeczenia. Wszystkie panie otrzymały od swoich mężów symboliczną czerwoną różę. Liturgię uświetniła, z kapelą góralską, znana podhalańska artystka Hanka Rybka.

- To piękny dar dla Niepodległej, te wszystkie pary, które ze swoimi dziećmi przyjechały z całej Polski. Nasz kraj musi być trzeźwy, nie chodzi tylko o alkohol, ale również o wartości, jakie niesie ze sobą zdrowa, liczna rodzina - zauważył z kolei ks. prałat Władysław Zązel, krzewiciel idei wesel bezalkoholowych. Uczestników spotkania pozdrowił ks. Jerzy Filek, kustosz ludźmierskiego sanktuarium.

Na XXIV Ogólnopolskim Spotkaniu Wesele Wesel gościł również bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. - Polska rodzina stoi dziś przed wieloma wyzwaniami i czyha na nią wiele zagrożeń. Bagatelizowanie problemu i promocja alkoholu w mediach przynoszą wiele szkód społeczeństwu. Aby Polska była Polską - musi odzyskać trzeźwość, jak przed stu laty odzyskała niepodległość. W Episkopacie zaproponowaliśmy: Trzeźwość darem dla Niepodległej. I to wy jesteście ambasadorami tego narodowego programu trzeźwości - mówił hierarcha.

List do uczestników spotkania w Ludźmierzu napisał premier Mateusz Morawiecki.

Podczas XXIV Wesela Wesel był też czas na ważne konferencje. Dr Stanisław A. Bogaczewicz (IPN) wygłosił odczyt pt. "Polskie drogi do niepodległości. Rok 1918" i "Zerwałeś nasz Orle Biały, kajdany. Rok 1918". Z kolei prof. Maria Ryś (UKSW) podpowiedziała, jak budować prawidłowe relacje w rodzinie. "Dlaczego mamy poczucie, że nie jesteśmy kochani" - taki tytuł nosił drugi z jej wykładów. Do Ludźmierza przyjechał ks. Mirosław Żak, dyrektor Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej. "Abstynencja jako skuteczny środek oddziaływania społecznego na podstawie doświadczeń członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka" i "Kościół w trosce o trzeźwość pod zaborami i w niepodległej Polsce" - to tytuły jego wystąpień. Ciekawym punktem części konferencyjnej było wystąpienie Beaty i Marcina Mądrych pt. "Lilia i orzeł - o czystości w praktyce" i "Przewodnicy w sieci - wychowanie do czystości".

Organizatorzy przygotowali blok spotkań dla dzieci, które do Ludźmierza przyjechały wraz z rodzicami.

W programie tegorocznego Spotkania Wesele Wesel znalazł się wyjazd do zakopiańskiego sanktuarium na Krzeptówkach. Uczestnicy spotkali się także z podhalańskimi samorządowcami i otrzymali pamiątkowe dyplomy na zakończenie spotkania. Nie zabrakło również wielkiego i uroczystego balu.

XXIV Spotkaniu Wesel Wesel patronował "Gość Niedzielny".

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
-2°C Sobota
rano
0°C Sobota
dzień
0°C Sobota
wieczór
-7°C Niedziela
noc
wiecej »