Czuwanie przy trumnach ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego rozpocznie się jutro o godz. 14.00 na warszawskim Torwarze. Uroczystość przeznaczona będzie dla rodzin i bliskich tych, którzy zginęli w katastrofie, będzie miała charakter prywatny. Czuwanie modlitewne będą koordynować kapelani Ordynariatu Polowego, do włączenia się zaproszeni są inni księża i świeccy.
Trumny z ciałami ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem zostaną wystawione począwszy od 14 kwietnia br. od godz. 14.00 do odwołania w hali widowiskowej na Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6a w Warszawie.
Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, uroczystość przeznaczona będzie dla rodzin i bliskich tych, którzy zginęli w katastrofie, będzie miała charakter prywatny.
Kuria Polowa Wojska Polskiego zwraca się z prośbą o czynne włączenie się w modlitewne czuwanie. Swój apel kieruje zwłaszcza do księży archidiecezji warszawskiej, diecezji warszawsko-praskiej i zgromadzeń zakonnych w Warszawie. - Duchowni proszeni są o prowadzenie modlitw, nabożeństw żałobnych, Mszy św., różańca, o sprawowanie sakramentu pokuty i o duszpasterskie rozmowy z rodzinami ofiar katastrofy samolotu – informuje ks. prał. płk Zbigniew Kępa, notariusz Kurii Polowej Wojska Polskiego i rzecznik prasowy Ordynariatu.
Czuwanie będą koordynować księża kapelani Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Duchowni, który pragną włączyć się w modlitwę proszeni są o zgłaszanie się na ul. Łazienkowską 6a i wpisanie się na duszpasterski dyżur.
W czuwanie modlitewne mogą się także włączyć parafialni organiści, zespoły młodzieżowe i inne osoby, które będą pomocne w liturgii.
Informacje o porządku nabożeństw przy trumnach ofiar będą umieszczone na stronie www.ordynariat.pl.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.