Juliette Lewis na Targowa Film Street Festival w Łodzi

Znany trębacz jazzowy Chuck Mangione i aktorka Juliette Lewis będą gwiazdami 2. edycji Targowa Film Street Festival. Trzydniowa impreza, wypełniona pokazami i warsztatami filmowymi, koncertami i konkursem etiud filmowych, odbędzie się w Łodzi w dniach 9-11 lipca.

Program imprezy przedstawiono na konferencji prasowej w łódzkim Muzeum Kinematografii. Organizatorzy festiwalu podkreślają, że podobnie jak pierwsza, również druga edycja ma być imprezą niezwykłą.

"Pragniemy pokazywać młode filmowe talenty, ale i wielkie gwiazdy, ale z innej niż powszechnie znana strony. Nie chcemy, by był to kolejny festiwal muzyki filmowej przeznaczony dla wąskiej grupy specjalistów. Dlatego pokazom i warsztatom dla filmowców towarzyszą imprezy masowe, m.in. niezwykłe koncerty niezwykłych gwiazd" - wyjaśnił jeden z twórców festiwalu Stanisław Bożyk. W ubiegłym roku największym wydarzeniem był koncert No Smoking Orchestra - zespołu znanego producenta filmowego Emira Kusturicy. W tym roku gwiazdami będą: Chuck Mangione i Juliette Lewis.

Mangione, dwukrotny zdobywca nagrody Grammy, 10 lat temu wystąpił w łódzkim Teatrze Wielkim. Na 2010 r. artysta zaplanował tylko pięć koncertów, w tym jeden w Europie. Będzie nim występ 9 lipca na łódzkim festiwalu.

Dwa dni później odbędzie się koncert Juliette Lewis. Aktorka mająca na swym koncie znakomite role m.in. w takich filmach jak: "Urodzeni mordercy", "Co gryzie Gilberta Grape'a, "Mężowie i żony", "Kalifornia", "Od zmierzchu do świtu", "Starsky i Hutch" i "Dziwne dni" będzie w Łodzi promowała swoja płytę "Terra Incognita".

Występ Lewis poprzedzi koncert polskiej grupy Power of Trinity. Dzień wcześniej (10 lipca) odbędą się koncerty ukraińskiej grupy Haydamaky i hiszpańskiej Festicultores.

W ramach festiwalu zaplanowano również międzynarodowy konkurs etiud filmowych przeznaczony dla studentów filmówek z całego świata. Etiudy oceniać będzie trzyosobowe jury w składzie: Dunja Kusturica (producentka filmowa, córka Emira), Antonio Mikitreski (macedoński reżyser i producent) oraz Robert Leszczyński.

Odbędą się też m.in. warsztaty filmowe z udziałem Jana Jakuba Kolskiego, "Noc producentów", podczas której prezentowane będą retrospektywy filmowe Emira Kusturicy i Antonio Mikitreski, oraz pokazy filmów "Z miasta Łodzi" Krzysztofa Kieślowskiego i "Children od Sanchez" z Antony Quinnem w roli głównej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
20°C Niedziela
noc
17°C Niedziela
rano
26°C Niedziela
dzień
28°C Niedziela
wieczór
wiecej »