Tajemnica krzyża odbija się w twarzy dzieci

Swoje „dwudzieste urodziny” obchodzi w tym roku Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu. W ramach cyklu uroczystości związanych z okrągłym jubileuszem oraz przypadającym 1 czerwca Dniem Dziecka, w katedrze zamojskiej bp Wacław Depo, ordynariusz zamojsko-lubaczowski przewodniczył Mszy świętej w intencji dzieci.

W wygłoszonej homilii odniósł się do Drugiego Listu św. Piotra Apostoła. – My tutaj na ziemi przeżywamy nieraz cierpienie, ból, łzy i śmierć, ale oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi, którą wysłużył nam Jezus Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Tam już nie będzie ani cierpienia ani bólu ani śmierci. Będziemy już w obliczu Boga twarzą w twarz. Będziemy wszyscy obdarowani nowym życiem – zaznaczył bp Depo.

Podczas wygłoszonej homilii ordynariusz zamojsko-lubaczowski przytoczył fragment z książki pt. „Cierpienie ma wiele twarzy”, która przedstawia spotkania Jana Pawła II z ludźmi chorymi. Jak podkreślił, to Ojciec Święty pokazał nam piękny kierunek w tajemnicy cierpienia. – Kiedy jeden z rozdziałów swojego listu apostolskiego Jan Paweł II nazwał „O chrześcijańskim sensie cierpienia”, to wskazał na Jezusa Chrystusa, który jest cierpieniem przezwyciężonym miłością. I to jest dla mnie i dla was wskazanie kierunku, gdzie mamy szukać rozwiązań w tajemnicy cierpienia. Złączyć je z ofiarą Jezusa Chrystusa – wyjaśnił biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Na koniec w słowie skierowanym do niepełnosprawnych dzieci, ich rodziców i wychowawców bp Depo zwrócił uwagę na fakt, że są one najbardziej uprzywilejowanymi ludźmi. I dodał, że tajemnica krzyża odbija się w twarzy tych dzieci, życiu i ich sercu.

Jak podkreśliła Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za Krokiem” w Zamościu, do wspólnej modlitwy i świętowania Dnia Rodziny zaproszenie otrzymali wychowankowie stowarzyszenia i wszystkie osoby z nim związane. – Jesteśmy zaszczyceni i przeszczęśliwi z tego powodu, że ks. bp Wacław Depo zawsze jest z nami w trudnych chwilach, również teraz, pięknej i trudnej, bo mamy kłopoty. Zaproponował nam, że będzie się z nami modlił o naszą lepszą przyszłość i że wspólnie podziękujemy za te 20 lat naszego życia i działalności – dodała przewodnicząca stowarzyszenia.

Wychowankowie ośrodka „Krok za Krokiem” docierali do katedry zamojskiej pieszo, na wózkach inwalidzkich oraz busami. Jedni z rodzicami, inni z opiekunami. 2 czerwca z okazji Dnia Rodziny na terenie Parku Terapeutyczno-Rekreacyjnego w Bondyrzu odbędzie integracyjna Spartakiada.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu powstało w 1990 r. Dwa lata później nastąpiło otwarcie Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu i w tym samym czasie Stowarzyszenie powołało Koło Terenowe w Biłgoraju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  22°C Poniedziałek
  rano
  29°C Poniedziałek
  dzień
  30°C Poniedziałek
  wieczór
  26°C Wtorek
  noc
  wiecej »