Bp Włodarczyk: Szacunek wobec ludzi nie oznacza rezygnacji z pragnienia, aby poznali Chrystusa

W Kołobrzegu rozpoczyna się inicjatywa ewangelizacyjna "Przystań z Jezusem" organizowana przy okazji festiwalu "Sunrise".

Największy w Polsce festiwal muzyki elektronicznej ściąga co roku do Kołobrzegu kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Tym razem impreza odbywa się w nowym miejscu - w dzielnicy Podczele, na terenach dawnego lotniska stacjonującego tam w czasach komunizmu wojska radzieckiego.

Od 9 lat Szkoła Nowej Ewangelizacji z Koszalina organizuje przy okazji festiwalu akcję ewangelizacyjną, próbując dotrzeć z Dobrą Nowiną do uczestników tego wydarzenia.

W środę 17 lipca rozpoczęły się rekolekcje przygotowujące do akcji. Bierze w nich udział ponad 50 ewangelizatorów, wśród których są także przedstawiciele Koinonii Jan Chrzciciel z Błotnicy pod Kołobrzegiem. W nocy z 19 na 20 oraz z 20 na 21 lipca będą oni działać wśród przyjeżdżających na festiwal.

Jak mówi ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor SNE, to działanie jest utrudnione, ponieważ "Sunrise" jest imprezą zamkniętą i tym razem oddaloną od miasta. Nie ma więc możliwości, jak w poprzednich latach, aby ustawić scenę, na której mogłyby odbywać się różne aktywności.

- Nie chcemy nikomu zakłócać imprezy, ani nikogo prowokować. Zdecydowaliśmy się więc na ewangelizację od osoby do osoby. Będziemy po prostu próbowali rozmawiać z ludźmi w drodze od przystanku autobusowego do wejścia na teren festiwalu. Mamy też przygotowane ulotki. W kościele w Podczelu będzie w tym czasie trwała modlitwa. Pojawi się też mobilny konfesjonał - zapowiada ks. Jarosiewicz.

Bp Włodarczyk: Szacunek wobec ludzi nie oznacza rezygnacji z pragnienia, aby poznali Chrystusa   ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Rozpoczęcie rekolekcji przed ewangelizacją w kościele w Kołobrzegu-Podczelu.

Mszy św. na rozpoczęcie rekolekcji dla ewangelizatorów przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. W homilii wyjaśniał, na czym polega właściwie rozumiana ewangelizacja. Jako wzór apostoła biskup przywołał postać św. Pawła.

- Jeśli przyjrzymy się jego życiu i posłudze, zauważymy, że on głosił Dobrą Nowinę odważnie, z miłością, zawsze i wszędzie - mówił biskup.

Nawiązując do tych elementów, biskup stwierdził: - Dzisiaj spotykamy się z ludźmi, którzy nazywają siebie ateistami, niewierzącymi, czy sceptykami. Szacunek wobec nich nie oznacza rezygnacji z pragnienia, aby poznali Chrystusa. Nie możemy się przestraszyć i zdezerterować tylko dlatego, że np. jesteśmy grzesznikami i tę grzeszność nam się wypomina. My ciągle mamy tę samą Dobrą Nowinę. Nie ma bowiem cenniejszej wiadomości od tej, że Jezus za nas umarł, wziął na siebie całe nasze zło i dał nam nadzieję na życie wieczne z Bogiem.

Bp Włodarczyk: Szacunek wobec ludzi nie oznacza rezygnacji z pragnienia, aby poznali Chrystusa   ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość Rozpoczęcie rekolekcji przed ewangelizacją w kościele w Kołobrzegu-Podczelu.

Biskup przestrzegł uczestników ewangelizacji przed głoszeniem, które staje się narzucaniem prawdy. Przypomniał, że ewangelizacja, aby była skuteczna, wymaga mocnej wiary i wytrwałej modlitwy.

- Głosimy to, co sami mamy, czym sami żyjemy. Trzeba prawdę mieć w sercu, aby mogła ona znaleźć się na ustach. Ewangelizacji towarzyszy łaska Boża. Chwała Panu, że mamy charyzmaty, ale to nie nasza zasługa. Charyzmat jest po to, aby nim posługiwać w pokorze. Dlatego tak ważna jest modlitwa. Modlimy się o wielkie rzeczy, o wyrwanie ludzi z kleszczy niewiary. To bardzo poważna sprawa. Idziecie do ludzi spragnionych Bożej miłości - mówił bp Włodarczyk.

Ewangelizatorzy przebywają w Domu im. bp. Czesława Domina przy parafii w Kołobrzegu-Podczelu.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
25°C Sobota
wieczór
18°C Niedziela
noc
13°C Niedziela
rano
15°C Niedziela
dzień
wiecej »