WOŚP i Caritas dla powodzian

Na warszawskim Placu Zamkowym rozpoczęła się akcja Stop Powodziom organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Za zebrane środki fundacja chce kupić sprzęt przeznaczony do likwidowania skutków powodzi. Pieniądze na kolonie dla dzieci powodzian zbiera też Caritas Polska.

W okolicach Starego Miasta pieniądze zbierają w niedzielę wolontariusze WOŚP, a tym, którzy zdecydują się wrzucić coś do puszki, rozdają charakterystyczne orkiestrowe serduszka, tym razem jednak nie czerwone, a niebieskie.

"Myślimy o przyszłości. Bardzo dużo organizacji pozarządowych wspaniale zareagowało, pomagało powodzianom, wspaniale zareagowały służby ratunkowe. My postanowiliśmy zrobić to, co umiemy najlepiej, czyli zorganizować zbiórkę na zakup sprzętu. Sprzęt trafi głównie do zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, czyli ludzi, którzy wiedzą co z nim robić, jak go używać. 26 tys. zł już mamy zgłoszonych" - mówił szef WOŚP Jurek Owsiak.

Przez cały dzień na scenie na Placu Zamkowym będą odbywać się koncerty, a Owsiak będzie przekazywał bieżące informacje na temat przebiegu akcji i prowadził rozmowy z zaproszonymi gośćmi, wśród których są m.in. przedstawiciele służb biorących udział w walce z powodzią oraz organizacji pozarządowych.

W niedzielę w całej Polsce, we wszystkich miastach powiatowych i wojewódzkich, działają punkty, w których WOŚP zbiera pieniądze od godzin porannych do godz. 19.

Akcję można wesprzeć także wysyłając SMS o treści STOP na numer 7547 (koszt SMS to 5 zł + VAT). Numer ten czynny będzie tylko w niedzielę.

W niedzielę akcję sms-ową pomocy powodzianom prowadzi też Caritas. W rozmowie z TVN 24 sekretarz generalny Caritas Polska ks. Zbigniew Sobolewski powiedział. że teraz Caritas chce się zająć organizacją kolonii dla dzieci z terenów zalanych oraz pomocą w uporządkowaniu, odbudowie i remontach domów. Jak powiedział, Caritas przygotował, głównie nad morzem, wakacje dla 1324 dzieci. Caritas planuje też przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci; akcja ta ma się nazywać "Tornister pełen uśmiechów".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
22°C Czwartek
dzień
23°C Czwartek
wieczór
19°C Piątek
noc
16°C Piątek
rano
wiecej »