150 tys. osób na Marszu Niepodległości w Warszawie

Wydarzenie było organizowane pod hasłem "Miej w opiece Naród cały!". W kulminacyjnym momencie marsz rozciągał się na długości 1750 m.

Marsz przebiegł bez większych zakłóceń. Na trasie marszu, na rondzie De Gaulle’a, kilkadziesiąt osób trzymało siedmiometrowy transparent z napisem "Konstytucja”. Wśród demonstrujących była m.in. liderka partii Wiosna Wanda Nowicka oraz Paweł Kasprzak z Obywateli RP. Otoczyła ich grupa kilkuset policjantów, którzy usunęli ich z ronda.

X Marsz Niepodległości przeszedł ulicami stolicy

Foto Gość DODANE 11.11.2019

X Marsz Niepodległości przeszedł ulicami stolicy

X "Marsz Niepodległości" organizowany był pod hasłem "Miej w opiece Naród cały!". Według szacunków organizatorów wzięło w nim udział 150 tys. osób.

więcej »

Marsz Niepodległości wyruszył po g. 15 z ronda Dmowskiego. Poprzedziła go modlitwa różańcowa, odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, a także występy artystyczne. Marsz Niepodległości, organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, przechodzi stołecznymi ulicami po raz dziesiąty. W tym roku organizowany jest pod hasłem "Miej w opiece Naród cały!", pochodzącym z pieśni maryjnej "Z dawna Polski Tyś Królową". Jego organizatorzy podkreślają, że polska tożsamość narodowa jest nierozłączna z wiarą katolicką.

Według naszych szacunków w Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 150 tys. osób, wg rzecznika warszawskiego ratusza, Kamila Dąbrowy w zgromadzeniu wzięło udział 47 tys. osób.

Na rondzie Dmowskiego głos zabrali organizatorzy marszu. Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz podkreślił, że w trakcie zgromadzenia należy zachowywać się zgodnie z prawem. "Pilnujmy się nawzajem, patrzmy na siebie" - apelował.

Z kolei wiceszef Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak mówił m.in. o historii marszu. - Zobaczcie, jak przez dziesiąt lat Polska się zmieniła - dzisiaj nikt nie ma wątpliwości, że największa impreza patriotyczna nie tylko w Polsce, ale w Europie, to właśnie Marsz Niepodległości, i to jest wasza zasługa, wszystkich tych, którzy przez 10 lat byli tutaj - zwrócił się do zgromadzonych.

Na marsz licznie przybyły rodziny z dziećmi. Większość uczestników zgromadzenia ma ze sobą biało-czerwone flagi, największa z nich miała ponad 2 km długości i była trzymana przez kilkadziesiąt osób. Wśród transparentów widać też napisy, jak "Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem" czy "Stop masowej imigracji".

Mimo apeli organizatorów część uczestników odpaliła race, słychać też strzelanie z petard. Oprócz patriotycznego hasła "Bóg, honor, ojczyzna" niektórzy skandują też: "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" oraz "Nie czerwona, nie tęczowa, idzie Polska narodowa". W marszu wzięli udział obrońcy życia, którzy mieli ze sobą antyaborcyjne transparenty.

Marsz Niepodległości przeszedł Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, następnie ulicą Wybrzeże Szczecińskie między Wisłą a Stadionem Narodowym aż na błonia przy Stadionie Narodowym.  

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
1 2 3 4 5 6 7
7°C Środa
rano
8°C Środa
dzień
8°C Środa
wieczór
5°C Czwartek
noc
wiecej »