Kaczyński chce być na spotkaniu z prokuratorami

Do komisji śledzej ds. Blidy wpłynęła prośba Jarosława Kaczyńskiego o przerwę w środowym przesłuchaniu go przed komisją. Jak informował wcześniej pełnomocnik prezesa PiS, chce on być obecny tego dnia na spotkaniu prokuratorów z bliskimi ofiar katastrofy smoleńskiej.

Mec. Rafał Rogalski poinformował we wtorek, że Jarosław Kaczyński chce być obecny na środowym spotkaniu prokuratorów z bliskimi ofiar katastrofy smoleńskiej, które rozpoczyna się o godz. 12. Dlatego, jak zapowiadał, prawdopodobnie prezes PiS złoży wniosek o przełożenie jego przesłuchania przed komisją śledczą, która ma rozpocząć posiedzenie o godz. 9.

Wieczorem w TVN24 przewodniczący komisji śledczej ds. okoliczności śmierci Barbary Blidy Ryszard Kalisz (Lewica) powiedział, że do sekretariatu komisji wpłynęła prośba od b. premiera o przerwę w środowym przesłuchaniu.

"Mamy informację z sekretariatu Jarosława Kaczyńskiego do sekretariatu sejmowej komisji śledczej, że rozpoczynamy o 9. Jest prośba pana Jarosława Kaczyńskiego, żeby o 11.30 zrobić przerwę i ja się do takiej prośby dostosuję" - powiedział Kalisz w TVN24.

Termin wysłuchania Jarosława Kaczyńskiego przed sejmową komisją śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy został wyznaczony jeszcze w maju.

W środę w południe w sali konferencyjnej Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie zaplanowane jest spotkanie prokuratorów i przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej z bliskimi ofiar tragedii pod Smoleńskiem oraz ich pełnomocnikami. Spotkanie, zaplanowane na półtorej godziny, ma mieć charakter informacyjny i dotyczyć obecnego stanu postępowania prowadzonego przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Rogalski przyznał we wtorek w rozmowie z dziennikarzami, że w związku z wyznaczeniem posiedzenia komisji śledczej może być "pewien problem" z uczestniczeniem Kaczyńskiego w spotkaniu z prokuratorami. Dodał jednak, iż Kaczyński "jak najbardziej chce uczestniczyć w spotkaniu z prokuratorami, i leży to w jego żywotnym interesie".

Członek komisji śledczej Marek Wójcik (PO), powiedział PAP, iż początek wysłuchania Kaczyńskiego zaplanowany jest na środę rano, więc będzie się mogło ono rozpocząć bez przeszkód. Jak dodał, później, w związku ze spotkaniem z prokuratorami, świadek będzie mógł poprosić o przerwę.

Jarosław Kaczyński ma być jednym z ostatnich świadków przed komisją śledczą do spraw okoliczności śmierci Barbary Blidy. Komisja chce jeszcze wysłuchać byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę oraz męża zmarłej posłanki Henryka Blidę.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
17°C Niedziela
rano
26°C Niedziela
dzień
28°C Niedziela
wieczór
25°C Poniedziałek
noc
wiecej »