Przegłosowana w marcu br. w Kongresie USA ustawa o reformie służby zdrowia zawiera luki prawne, które już wykorzystują niektóre stany, by finansować aborcję z kieszeni podatników – alarmuje organizacja Amerykanie Zjednoczeni dla Życia (AUL).
Z informacji AUL wynika, że stany Pensylwania, Nowy Meksyk i Maryland otrzymały zgodę na to, by w ramach tzw. ubezpieczeniowych planów wysokiego ryzyka finansować z budżetu federalnego aborcję, nawet do 6 miesiąca ciąży, w tym także aborcję na życzenie. Podobne wnioski przygotowują inne stany – wynika z informacji działaczy pro-life.
Z analiz prawnych AUL oraz Congressional Research Service, niezależnej organizacji związanej z Kongresem amerykańskim, wynika, że nowe przepisy o reformie służby zdrowia nie stanowią prawnej bariery przed próbami finansowania aborcji z pieniędzy publicznych.
Charmaine Yoest, szefowa AUL już wcześniej ostrzegała, że prezydenckie rozporządzenie do ustawy, mające gwarantować to, że aborcja będzie wykonywana tylko za prywatne pieniądze, nie powstrzyma od finansowania aborcji przez te firmy ubezpieczeniowe, które w zamian za pokrycie kosztów „zabiegu” otrzymują subwencje federalne.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.