Meksyk: Kardynał o przekupionych sędziach

Meksykański kardynał Juan Sandoval Íñiguez oskarżył sędziów Sądu Najwyższego o to, że dostali łapówki, by orzec zgodność z Konstytucją ustawy o „małżeństwach” homoseksualnych, przyjętą w Dystrykcie Federalnym, obejmującym stołeczne Miasto Meksyk.

- Nikt nie wątpi, że byli oni hojnie przekupieni przez [mera Miasta Meksyk, Marcelo] Ebrarda. Byli hojnie przekupieni przez organizacje międzynarodowe – oświadczył metropolita Guadalajary 15 sierpnia w czasie konferencji prasowej w Aguascalientes.

5 sierpnia Sąd Najwyższy uznał za konstytucyjne wprowadzenie w grudniu ub.r. w Dystrykcie Federalnym „małżeństw” osób tej samej płci. Ustawę tę zaskarżył rząd Meksyku. W przyszłym tygodniu Sąd Najwyższy podejmie decyzję w sprawie możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Przepis ten znalazł się również w ubiegłorocznej ustawie.

Zdaniem kard. Sandovala, adopcje takie byłyby „aberracją”. – Czy chcielibyście być zaadoptowani przez parę pedałów lub lesbijek? – pytał dziennikarzy 77-letni purpurat. Wyraził nadzieję, że sędziowie „nie dojdą do tak absurdalnych konkluzji, które stoją w sprzeczności z przekonaniami narodu meksykańskiego – chyba że z bardzo ważnych powodów; a tymi bardzo ważnymi powodami mogą pieniądze, jakie otrzymali”.

Pierwsze „małżeństwa” homoseksualne w Mieście Meksyk, zarówno między kobietami jak i mężczyznami, zostały zawarte w marcu br. Ich liczb przekroczyła już 300 – informują władze miejskie.

Od 2007 r. w stolicy kraju nie jest już karalna aborcja. Stołeczni parlamentarzyści, wywodzący się głównie z lewicy, zastanawiają się obecnie nad legalizacją procederu „matek nosicielek”, wynajmujących swoje łona do tzw. macierzyństwa zastępczego.

Ustawy przyjęte w Dystrykcie Federalnym spotykają się z krytyką nie tylko Kościoła katolickiego, ale także rządu tego kraju i władz dużej części innych stanów Meksyku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
29°C Wtorek
noc
22°C Wtorek
rano
27°C Wtorek
dzień
28°C Wtorek
wieczór
wiecej »