Romaszewski nie wie by miał kandydować

Wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski powiedział w czwartek PAP, że nic nie wie o tym, by miał być kandydatem PiS na prezydenta Warszawy. PiS ma podjąć decyzję w sprawie kandydata na prezydenta stolicy w ciągu kilku tygodni.

Wiadomości TVP, podały w środę, powołując się na nieoficjalne informacje, że to waśnie Romaszewski może być kandydatem PiS na prezydenta Warszawy.

"Pan pierwszy przekazuje mi tę informację" - powiedział w czwartek dziennikarzowi PAP wicemarszałek. Jak zaznaczył, póki co nie było żadnych rozmów w tej sprawie; nikt mu też nic nie proponował. Pytany wprost, czy sam zastanawia się nad taką możliwością, odparł wymijająco: "będziemy jeszcze dużo rozmawiać".

Romaszewski opuścił w lutym klub PiS po tym, gdy wraz z senatorem Piotrem Andrzejewskim został zawieszony na trzy miesiące w jego prawach. Decyzja ta miała związek z tym, że obaj głosowali przeciw uchyleniu immunitetu senatorowi Krzysztofowi Piesiewiczowi. W lipcu wicemarszałek wrócił jednak do klubu, bo - jak tłumaczył - "ideowo zgadza się i popiera" Prawo i Sprawiedliwość.

Poseł PiS Adam Rogacki prosi, by uzbroić się w cierpliwość i poczekać na decyzję statutowych organów partii. "PiS ma kilku kandydatów, którzy są w stanie realnie powalczyć o tą prezydenturę" - powiedział PAP polityk. Jego zdaniem rozstrzygnięcie w tej sprawie nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

Media spekulowały, że kandydatem na prezydenta stolicy może być również poseł PiS Paweł Poncyliusz, który był rzecznikiem sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. W tym kontekście pojawiało się również nazwisko posłanki Elżbiety Jakubiak, która była m.in. szefową gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rogacki, jako potencjalnych możliwych kandydatów, wymienia również Jolantę Kluzik-Rostkowską oraz szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
31°C Środa
wieczór
27°C Czwartek
noc
22°C Czwartek
rano
30°C Czwartek
dzień
wiecej »