Ubezpieczenie na życie bez badań lekarskich

Wybór ubezpieczenia na życie nie należy do łatwych. Ciężko również przewidzieć, na jakie sytuacje dobrze będzie się zabezpieczyć. Jest jednak jeden punkt w ubezpieczeniu na życie, z który z pewnością się nie ucieszysz. To ankieta medyczna i badanie lekarskie, od których zależy wysokość płaconej składki.

Po co właściwie jest badanie lekarskie, z jakich innych opcji możesz skorzystać, czy istnieje polisa bez badań lekarskich? Jeśli zastanawiasz się nad tym, to poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Badania lekarskie w polisie na życie o ocena ryzyka

Ubezpieczenie na życie możesz kupić z reguły między 18 a 70 rokiem życia. Tak szeroki przekrój wieku sprawia, że inne ryzyko zachorowania dotyczy studenta i emeryta.

Nie zmienia to jednak faktu, że mając lat 20, 30, 40 – możesz mieć określone problemy zdrowotne, które zwiększają ryzyko poważnego zachorowania oraz śmierci. Przykładowo: nieleczone wrzody żołądka mogą prowadzić do poważniejszych konsekwencji, w tym również do choroby nowotworowej. Zatajenie swojego stanu zdrowia podlega pod wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczeniowej – co oznacza, że jeśli cierpisz na problemy kardiologiczne, ryzyko zawału serca jest zdecydowanie wyższe, a o tym powinien wiedzieć ubezpieczyciel.

Ważne jest zatem, żebyś podał ubezpieczycielowi pełen obraz swojego stanu zdrowia. Dzięki temu firma ubezpieczeniowa będzie w stanie ocenić ryzyko zachorowania oraz śmierci i dostosuje ofertę polisową. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której z powodu wyłączenia odpowiedzialności nie otrzymasz należnego świadczenia.

Stan zdrowia jest ważny, ponieważ wpłynie on na ostateczną cenę składki. Możesz oczywiście z pomocą kalkulatora ubezpieczeniowego na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator obliczyć cenę składki, jednak gdy okaże się, że od lat poważnie chorujesz – przewidywana kwota składki może ulec zmianie.

Nie każda firma ubezpieczeniowa wymaga od razu badań lekarskich. Najpierw wystarczy wypełnić ankietę medyczną, którą udostępnia agent. Dopiero gdy któraś z odpowiedzi w ankiecie wzbudzi podejrzenia ubezpieczyciela, zostaniesz skierowany na badanie lekarskie w celu potwierdzenia przypuszczeń.

Czy warto kupić polisę bez badań lekarskich?

Istnieje również inne rozwiązanie, jakim jest ubezpieczenie na życie bez badań lekarskich. Ankieta medyczna jest tu ograniczona do kilku ogólnych pytań o stan zdrowia.

Polisa na życie bez badań lekarskich oferuje zdecydowanie inny model ochrony. W przypadku standardowej polisy możesz wybrać konkretną sumę ubezpieczenia, na jaką chcesz się zabezpieczyć, dowolne umowy dodatkowe, by zwiększyć zakres swojej ochrony, jak również wybrać czas trwania umowy.

W przypadku polisy bez badań lekarskich możesz otrzymać gotowy produkt, z ograniczonym zakresem ochrony i umową dożywotnią. Do tego rodzaju ubezpieczenia może podejść każdy, bez względu na to czy cieszy się dobrym zdrowiem, czy jest bardzo poważnie chory. Ubezpieczyciel podejmuje zatem wysokie ryzyko, a co za tym idzie – obniża sumę ubezpieczenia oraz inne możliwości.

Podsumowując – jeżeli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia na życie bez badań lekarskich – nie licz na wysokie odszkodowania i szeroki zakres ochrony. Warto, żebyś zastanowił się czy jest to korzystne rozwiązanie. Z całą pewnością przy wyborze polisy ważną rolę gra wysokość składki, a ta może wydawać się atrakcyjna w przypadku polis bez konieczności badania lekarskiego, jednak – czasem wystarczy, żebyś zainwestował nieco więcej, byś mógł korzystać z dobrej jakości ubezpieczenia.

Artykuł sponsorowany

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SPONSOROWANE

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  9°C Wtorek
  rano
  16°C Wtorek
  dzień
  17°C Wtorek
  wieczór
  14°C Środa
  noc
  wiecej »