W piątek 21 lutego w Rzymie odbędzie się spotkanie połączone z premierą dokumentu "Studnie nadziei". To międzyreligijny projekt przeciw handlowi ludźmi pod egidą międzynarodowej sieci Talitha Kum przy Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych.
- Zbrodnia handlu ludźmi to rzeczywistość. Trzeba o tym głośno mówić. Jednym z największych problemów, jakie widzę, jest brak świadomości. A ten proceder występuje wszędzie. Nie tylko w Azji czy Afryce... - mówi w wywiadzie w najnowszym Gościu Niedzielnym, koordynatorka sieci, s. Gabrielle Bottani, kombonianka.
Tematem piątkowego spotkania, połączonego z projekcją dokumentu "Studnie nadziei" (Wells of hope) będzie problem wykorzystywania kobiet w basenie Morza Śródziemnego.
Talitha Kum UISGObok s. Bottani, wezmą udział reżyserka filmu, Lia Beltrami, s. Marie Claude Naddaf, koordynatorka regionalna sieci “Wells of hope”, Esra’a Ali Salameh Alseheyab i Wafa Aqeel Saleem Almakhamreh z Wells of Hope Jordan oraz Nassim Alwan z Wells of Hope Lebanon.
- Prewencja i programy edukacyjne są dla nas najważniejsze. Talitha Kum działa najszerzej w krajach Ameryki Łacińskiej, południowo-wschodniej Azji i w Afryce, ale wiele ofiar jest również w Europie. Sprzyjają temu kryzys ekonomiczny, migracje, poszukiwanie azylu. Do Włoch trafiają dziewczyny z Afryki. Nie mają perspektyw, idą na ulicę. Gdy z ulicy trafią do zamkniętych miejsc, wtedy już trudno do nich dotrzeć z pomocą - zwraca uwagę s. Bottani.
Sieć Talitha Kum działa pod egidą Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych Zgromadzeń Żeńskich. Obecna jest 53 krajach, na całym świecie, a działa w 93 na pięciu kontynentach. Zaangażowanych jest w nią ok. 2000 osób, przede wszystkim zakonnic z różnych zgromadzeń.
Strona Talitha Kum: www.talithakum.info
Strona Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych: www.internationalunionsuperiorsgeneral.org
Niepokój budzą zapowiedzi redukcji liczebności amerykańskich wojsk w Europie.
Sąd ws. prowokacji wobec ks. Popiełuszki chce przesłuchać zastępcę dyr. Departamentu IV MSW
Decyzja wywołała oburzenie wśród części lokalnej społeczności.
Nabożeństwo drogi krzyżowej znane w dzisiejszej formie - 14 stacji - sięga XVII w.
Będzie z tego m.in. 40 tys. świątecznych paczek dla potrzebujących.
Pełnił posługę biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej przez ponad 25 lat.