Przewodniczący szkockiego episkopatu, kard. Keith O’Brien stwierdził, że serwisy informacyjne BBC są skażone „radykalnie sekularną i liberalną społecznie mentalnością”. Według metropolity Edynburga nietolerancję, jaką przejawia słynna korporacja medialna wobec religii, porównać można do „masowych” uprzedzeń politycznych, z jakimi podchodzono do środowiska brytyjskich konserwatystów w latach 80. XX w.
Powołując się na głosy ekspertów i komentatorów, duchowny wyraził także opinię, że publiczny nadawca swój czas antenowy w nieproporcjonalnym większym zakresie udostępnia ateistom, takim jak prof. Richard Dawkins, niż przedstawicielom głównego nurtu chrześcijaństwa.
Jednocześnie kard. O’Brien wyraził obawę, że zaplanowana na 15 września br. emisja tendencyjnego w wymowie filmu dokumentalnego o Benedykcie XVI ma na celu upokorzenie Ojca Świętego w przededniu jego pielgrzymki do Wielkiej Brytanii. Twórcą filmu jest Mark Dowd, były dominikanin, a obecnie aktywny gej.
BBC, ustami swego rzecznika, odpiera krytykę purpurata i podkreśla, że religia oraz chrześcijaństwo nie są tematami marginalizowanymi przez tę sieć medialną.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.