Abp Migliore spotkał się z prezydium KEP

Dziś w godzinach popołudniowych abp Celestyno Migliore spotkał się z członkami prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Przewodniczącemu Episkopatu przekazał specjalny list od kard. Bertone, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej.

Zaraz po przybyciu do siedziby Sekretariatu Episkopatu na warszawskiej Woli, nowy nuncjusz udał się do kaplicy. - Bardzo serdecznie witamy Księdza Arcybiskupa Nuncjusza w kaplicy, gdzie dziś rano modliliśmy się za niego podczas Mszy św. sprawowanej w jego intencji – powiedział abp Józef Michalik. Przewodniczący Episkopatu podziękował Nuncjuszowi, że już w dniu przybycia do Polski pierwszą wizytę złożył w Sekretariacie Episkopatu. – Chcielibyśmy Księdzu Arcybiskupowi ofiarować gotowość naszej współpracy, życzliwości i także naszej modlitwy. Liczymy także na taką pomoc Księdza Nuncjusza - powiedział abp Michalik w imieniu zgromadzonych pracowników Sekretariatu Episkopatu.

Sekretarz generalny bp Stanisław Budzik odmówił modlitwę za Kościół i Ojca Świętego.

W krótkim przemówieniu do zgromadzonych abp Celestino Migliore podziękował za zaproszenie. Przypomniał, że nowy nuncjusz przedstawia listy uwierzytelniające prezydentowi kraju, ale – jak zaznaczył – pierwszy list chciał złożyć na ręce przewodniczącego Episkopatu. Jest to list Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej. Nuncjusz zwrócił uwagę na jedno zdanie, w którym kard. Tarcisio Bertone poleca go życzliwości Arcybiskupa, a także całej Konferencji Episkopatu. - Cieszę się, że mogę przekazać ten list tu, w kaplicy, przed Najświętszym Sakramentem, bo przecież jesteśmy w służbie Jezusa Chrystusa – powiedział.

Arcybiskup Migliore podziękował wszystkim zgromadzonym za pracę, którą wykonują na rzecz Kościoła. Udzielił też pierwszego błogosławieństwa u progu posługi nuncjusza w Polsce.

Nuncjusz wraz z Przewodniczącym i Sekretarzem Episkopatu obejrzał salę obrad biskupów. Bp Budzik wskazał abp Migliore miejsce specjalnie dla niego przygotowane. Wcześniej, przez 21 lat zajmował je abp Józef Kowalczyk. Zobaczył też sale spotkań i konferencji prasowych.

Trzecim punktem wizyty nowego nuncjusza w Sekretariacie Episkopatu, było krótkie spotkanie z pracownikami i współpracownikami Sekretariatu, które odbyło się w refektarzu.

Abp Migliore – wedle opinii gospodarza spotkania, bp. Budzika – jest człowiekiem o znakomitym kontakcie i świetnym poczuciu humoru, a przy tym osobą o wielkim doświadczeniu, która zna polskie realia z czasów swego pobytu w Warszawie w latach 1989 – 1992.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Piątek
wieczór
2°C Sobota
noc
3°C Sobota
rano
3°C Sobota
dzień
wiecej »