Sosnowiec: Spotkanie Młodych Diecezji

Ewangelizacja uliczna, Marsza dla życia, festiwal pieśni liturgicznej, koncert „Full Power Spirit”, warsztaty – to tylko niektóre wydarzenia, jakie złożą się na Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej. 24 i 25 września organizują je członkowie Ruchu Światło – Życie we współpracy z duszpasterzami z całej diecezji.

Bardzo ważnym elementem SMDS będzie ewangelizacja uliczna. – Chcemy naszym rówieśnikom pokazać Pana Jezusa w nieco inny sposób, niż na katechezie czy w kościele: poprzez indywidualną rozmowę na ulicy czy minipantomimę – zdradza Piotr Przybyła ze Sławkowa. Ewangelizatorzy wyjdą na ulice centrum Sosnowca ubrani w specjalne koszulki z wizerunkiem Jana Pawła II. Inna grupa opowie o swoim doświadczeniu Boga na scenie, jaka stanie na placu przed sosnowiecką katedrą. – Przygotowaliśmy również kilka tysięcy ulotek i plakaty. Po mieście będzie jeździł także samochód z nagłośnieniem zapraszający młodych ludzi do udziału w SMDS-ie – wylicza Piotr.

W sobotę, 25 września w Domu Katolickim przy katedrze odbywać się będą przesłuchania do Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. Organizatorem tego wydarzenia jest ks. Piotr Pilśniak, który co roku kieruje Ogólnopolskim Festiwalem Kolęd w Będzinie. – Chcemy zaktywizować istniejące przy parafiach schole i zespoły. Może uda się także razem coś zaśpiewać w wielkim chórze – planuje ks. Piotr.

Katarzyna Kucharczyk z Dąbrowy Górniczej zaprasza z kolei do udziału w czterogodzinnych warsztatach, jakie planowane są w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu. Prawdopodobnie najwięcej osób weźmie udział w warsztatach dla osób, które czytają Słowo Boże w parafiach, a więc głównie lektorów. Będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności. W planie są także warsztaty dla psałterzystów oraz biblijne. Dla innej grupy organizowane są warsztaty dziennikarskie. Chętni nauczą się w czasie ich trwania, jak zredagować poprawną notatkę prasową, przygotować gazetkę parafialną oraz jak zainteresować media lokalne wydarzeniem w parafii. - W czasie SMDS-u uruchomiony zostanie także klub dyskusyjny dla fanów dobrego filmu oraz warsztaty psychologiczne – wylicza Katarzyna Kucharczyk.

W ramach spotkań młodych odbędzie się Marsz dla Życia. Wyruszy 25 września z kościoła obok dworca głównego PKP. Wieczorem natomiast na scenie przy katedrze wystąpi Full Power Spirit – znany zespół grający muzykę hip – hop. Full Power Spirit istnieje od 2001 roku. W trakcie swojej działalności stal się jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny chrześcijańskiej. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością. Tworzą go Miras, Picia i Dzyrooo. W 2008 roku FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotował soundtrack do filmu „Popiełuszko”.

Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej zakończy przedstawienie ewangelizacyjne i Celebracja Słowa Bożego. - Wydarzenia, które będą mieć miejsce w tym roku są zapowiedzią i zwiastunem Spotkań Młodych Diecezji Sosnowieckiej - można powiedzieć, że są "zerowym" SMDS. Z inicjatywą tegorocznego spotkania wyszedł Ruch Światło-Życie. W spotkanie jednak pragniemy zaangażować wszystkich duszpasterzy oraz wszystkie ruchy, stowarzyszenia, wspólnoty, które związane są z pracą z młodzieżą naszej diecezji – opowiada ks. Robert Gacek. Osoby, które chciałyby włączyć się w organizację spotkania mogą pisać na adres smds@smds.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
8°C Piątek
noc
3°C Piątek
rano
8°C Piątek
dzień
9°C Piątek
wieczór
wiecej »