Pielgrzymi z Złocieńca zakończyli w środę pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu (Wielkopolska). Planowany wcześniej przyjazd wiernych do sanktuarium miał zostać odwołany ze względu na wypadek polskiego autokaru w Niemczech.
Na liście pielgrzymów byli m.in. dziadkowie 13-letniej dziewczynki, która była najmłodszą ofiarą katastrofy pod Berlinem.
"Te dwie osoby nie przybyły do Lichenia. W wypadku zginęła ich wnuczka, która w niedzielę miała obchodzić swoje 13. urodziny" - powiedział w środę PAP Robert Adamczyk z sanktuaryjnego biura prasowego.
Jak powiedziała Wiesława Borkowska z Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Złocieńcu, wśród pielgrzymów nie ma osoby, która nie znałaby tych, którzy zginęli w katastrofie.
"Wszyscy byli i są sobie bardzo bliscy i nie zapomną tych, którzy nie wrócą już do swoich domów. Modliliśmy się za nich" - mówili pielgrzymi.
W niedzielę w wypadku polskiego autokaru na obwodnicy Berlina zginęło 13 osób, a 29 zostało rannych.
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu ma ponad 150 lat. Jego historia jest związana z kultem słynącego z cudów wizerunku Matki Bożej Licheńskiej. Na terenie sanktuarium znajduje się największa w kraju świątynia, nosząca tytuł bazyliki. Jej budowę w 1999 r. pobłogosławił papież Jan Paweł II.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.