Kukiz: Jest reakcja na moje postulaty ze strony kandydatów na prezydenta

Jest jakaś reakcja na moje postulaty od kandydatów na prezydenta. Odpowiedzi otrzymałem w nocy i nie zdążyłem się dokładnie z nimi zapoznać - poinformował w czwartek RMF FM lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, który pytał Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego o zmiany ustrojowe.

We wtorek lider Kukiz'15 zadał kandydatom przed II turą pięć pytań m.in. czy są za: wprowadzeniem Dnia Referendalnego i weta ludowego, jednomandatowych okręgów wyborczych, sędziów pokoju, zakazem wprowadzania nowych podatków bez referendum i ustrojem prezydenckim.

Jak wówczas mówił, zadał kandydatom na prezydenta "pięć pytań, które pozwolą wyborcom zdecydować, czy w ogóle iść na wybory" Kukiz poprosił o odpowiedź w ciągu 24 godzin tak, by wiedział "w jaki sposób komentować każdego kandydata".

Kukiz w RMF FM poinformował, że "dostał odpowiedzi, ale w nocy, od jednego pana prezydenta i od drugiego pana prezydenta". Przyznał przy tym, że nie zdążył się dokładnie z nimi zapoznać.

Pytany, czy pójdzie głosować w II turze, odpowiedział, że na pewno. "Nie zdążyłem się zapoznać się ani z jednym, ani z drugim pismem. Gdybym nie dostał tych pism w ogóle, to z całą pewnością poszedłbym do urny i postawiłbym krzyżyk na obu panów" - powiedział.

W programie przypomniano, że ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda mówił, że całkowicie popiera pomysł Kukiza z sędziami pokoju, a kandydat KO Rafał Trzaskowski deklaruje poparcie dla modelu mieszanego ordynacji wyborczej. Kukiz zapytany, czy im uwierzy na słowo, odpowiedział, że nikomu nie wierzy. "Słowo na piśmie będzie jakimś pretekstem do tego, ponieważ pobieżnie przeglądając te dwie odpowiedzi widzę, że jakaś reakcja na te postulaty, jakieś zauważenie tych postulatów jest" - powiedział.

"Bez względu na to, który z tych panów zostanie prezydentem, będę mógł publicznie odnieść się czy jakby skontrolować, czy oni rzeczywiście chcą te postulaty realizować" - zaznaczył Kukiz.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLITYKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Wtorek
wieczór
4°C Środa
noc
3°C Środa
rano
4°C Środa
dzień
wiecej »