W Radomiu utworzono kandydaturę franciszkanek

W Radomiu utworzono Dom Formacyjny Kandydatury i Postulatu Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego. Placówka mieści się przy parafii św. Kazimierza przy ulicy Głównej w Radomiu.

Mistrzynią postulatu jest siostra Dorota Kalarus. - Formacja początkowa ma na celu zapoznanie się z charyzmatem naszego zgromadzenia. Jesteśmy zakonem kontemplacyjno-czynnym czego wyrazem jest nasze hasło i herb „Ku Bogu w bliźnim”. A więc dziewczęta uczą się łączyć życie apostolskie z modlitwą – poinformowała Radio Plus Radom s. Kalarus.

Do wieczystych ślubów siostry przygotowują się przez wielostopniową formację, która obejmuje: kandydaturę, postulat (1 rok), nowicjat (2 lata) i juniorat (6 lat).

Dom Formacyjny działa od miesiąca. Do tej pory zgłosiły się dwie kandydatki z diecezji radomskiej. - Od dzisiaj nasz dom jest otwarty dla każdego. Można przyjść i porozmawiać, również z dziewczętami, które rozpoczęły postulat – poinformowała s. Kalarus.

Wśród osób, które zgłosiły się do franciszkanek jest Natalia z Radomia. - Udzielałam się w parafialnej scholi. Tam też poznałam siostrę, która zaprosiła mnie na rozmowę. To Bóg prowadzi mnie tą ścieżką. Często chodzę do kościoła i dlatego poczułam powołanie. Trwa ono już od 2,5 roku. Przede mną kilka ta formacji, ale nie przeraża mnie ten długi czas – powiedziała kandydatka do zakonu.

Zwieńczeniem miesięcznej kandydatury będzie przyjęcie do postulatu. Roczną formację dziewczęta będą odbywały w Radomiu, poznając duchowość zgromadzenia i włączając się w życie duszpasterskie parafii.

Zgromadzanie zgodnie z zamysłem założyciela oparte jest Regule III Zakonu Św. Franciszka, głównym źródłem życia wewnętrznego sióstr i ich gorliwości w życiu czynnym jest “cześć i naśladowanie św. Franciszka Serafickiego, jako najświętszego naśladowcy życia Jezusa i gorącego czciciela Maryi”.

Siostry katechizują dzieci i młodzież; spełniają funkcję organistek i zakrystianek; pracują jako sekretarki w kuriach diecezjalnych; prowadzą domy rekolekcyjne oraz posługują na plebaniach; spełniają posługę wobec biednych i starszych.

Córki św. Franciszka pracują na terenie Polski: w Sandomierzu, Lublinie, Łęcznej, Radomiu, Skaryszewie, Warszawie, Częstochowie oraz w Ustrzykach Dolnych i Bytomiu.

Dom Generalny Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego znajduje się w Sandomierzu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
24°C Wtorek
dzień
25°C Wtorek
wieczór
21°C Środa
noc
17°C Środa
rano
wiecej »