W ramach miesiąca misyjnego Kościół w Brazylii obchodził „Tydzień dla Amazonii”. Równocześnie w Belém (stan Pará) przez dwa dni (29-30 bm.) w trakcie specjalnego seminarium zorganizowanego przez Regionalną Komisję ds. Ewangelizacji Amazonii (CREA) dyskutowano na temat „Zrównoważonego rozwoju Amazonii według chrześcijańskich zasad etyki i wartości kulturowych”.
Wiceprzewodniczący Komisji Episkopatu ds. Amazonii – emerytowany ordynariusz diecezji Ji-Paraná, w stanie Roraima, bp Antônio Possamai w specjalnym przesłaniu z okazji „Tygodnia dla Amazonii” pisał o potrzebie studiowania i poznawania rzeczywistości tego regionu kraju. „Poznawanie ma podstawowe znaczenie, gdyż Kościół w Amazonii, zresztą, jak i cała Amazonia jest jeszcze mało znany. Powinien też być czas na modlitwę, aby nastąpiło przebudzenie wiernych, tak w regionie, jak i w całej Brazylii, aby usłyszeli, co Duch im mówi i wykazali gotowość udania się z misją” – zaznaczył bp Possamai.
Natomiast w trakcie seminarium, w którym uczestniczył bp Jayme Henrique Chemello – przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Amazonii, starano się dogłębnie zrozumieć, co znaczy dla Kościoła wyrażenie „zrównoważony rozwój”, gdyż używanie takiego zwrotu stało się modą i nie zawsze jest on rozumiany poprawnie przez przeciętnego zjadacza chleba.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.