W ramach miesiąca misyjnego Kościół w Brazylii obchodził „Tydzień dla Amazonii”. Równocześnie w Belém (stan Pará) przez dwa dni (29-30 bm.) w trakcie specjalnego seminarium zorganizowanego przez Regionalną Komisję ds. Ewangelizacji Amazonii (CREA) dyskutowano na temat „Zrównoważonego rozwoju Amazonii według chrześcijańskich zasad etyki i wartości kulturowych”.
Wiceprzewodniczący Komisji Episkopatu ds. Amazonii – emerytowany ordynariusz diecezji Ji-Paraná, w stanie Roraima, bp Antônio Possamai w specjalnym przesłaniu z okazji „Tygodnia dla Amazonii” pisał o potrzebie studiowania i poznawania rzeczywistości tego regionu kraju. „Poznawanie ma podstawowe znaczenie, gdyż Kościół w Amazonii, zresztą, jak i cała Amazonia jest jeszcze mało znany. Powinien też być czas na modlitwę, aby nastąpiło przebudzenie wiernych, tak w regionie, jak i w całej Brazylii, aby usłyszeli, co Duch im mówi i wykazali gotowość udania się z misją” – zaznaczył bp Possamai.
Natomiast w trakcie seminarium, w którym uczestniczył bp Jayme Henrique Chemello – przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Amazonii, starano się dogłębnie zrozumieć, co znaczy dla Kościoła wyrażenie „zrównoważony rozwój”, gdyż używanie takiego zwrotu stało się modą i nie zawsze jest on rozumiany poprawnie przez przeciętnego zjadacza chleba.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.