USA: Rabini z uznaniem o katolickim nauczaniu

„Amerykanie powinni głosować za życiem”. Za tą opinią opowiedziała się wielka organizacja amerykańskich rabinów ortodoksyjnych przed dzisiejszymi wyborami całej Izby Reprezentantów i jednej trzeciej Senatu USA oraz gubernatorów większości stanów.

Amerykańskie Stowarzyszenie Rabiniczne (Rabbinical Alliance of America, Igud Horabbonim), zrzeszające ponad 1000 rabinów, wyraziło się z wielkim uznaniem o opiniach na temat konieczności obrony życia w polityce, wypowiadanych w kontekście przygotowań do dzisiejszych wyborów przez abp. Raymonda Leo Burke. Ten amerykański hierarcha stoi od dwóch lat na czele Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej i jest jednym z nowych kardynałów, którzy otrzymają nominację w tym miesiącu.

„Jako rabini przyjmujemy z wielkim entuzjazmem i gorąco popieramy przesłanie kardynała-nominata Raymonda Leo Burkego, wyraźnie opowiadające się za życiem i rodziną – stwierdzają amerykańscy żydzi ortodoksyjni. – Należy go postawić za wzór w tych rozstrzygających czasach, w jakich żyjemy, kiedy wielu duchownych działa z lękiem”. Nawiązując do wywiadu, który przewodniczący amerykańskiej organizacji Catholic Action for Faith and Family, Thomas McKenna, przeprowadził niedawno z abp. Burkem, rabini podkreślają, że wyrażone tam nauczanie moralne Kościoła ma wyraźne podstawy w Starym Testamencie. Przy głosowaniu mogą się nim kierować chrześcijanie, żydzi i inni wierzący – uważają rabini. Opowiadają się oni za poparciem prawa moralnego i naturalnego przez głosowanie zgodne z wartościami religijnymi.

Oświadczenie Amerykańskiego Stowarzyszenia Rabiniczne skomentował jego rzecznik. Rabin Yehuda Levin uważa, że nie można głosować na zwolenników tzw. „małżeństw homoseksualnych” i przerywania zaawansowanej ciąży, jak np. kandydat na gubernatora stanu Nowy Jork Andrew Como, dopóki nie zmienią oni swego stanowiska.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PROLIFE, RABINI

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
-4°C Środa
rano
-1°C Środa
dzień
0°C Środa
wieczór
-3°C Czwartek
noc
wiecej »