Podpisał ponad 50 ustaw, mianował nowych ambasadorów, złożył wizyty w Brukseli, Paryżu, Berlinie i Watykanie, przyznał dziesięć Orderów Orła Białego - w niedzielę, 14 listopada, mija sto dni od zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
10.9. - Z udziałem prezydenta i premiera Luksemburga Jean-Clauda Junckera w podkrakowskich Tomaszowicach odbyła się konferencja poświęcona roli Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej. Tematem jubileuszowej, dziesiątej, konferencji był wkład chrześcijan w zjednoczenie Europy.
Tego dnia prezydent oświadczył, że "całym sercem i całą duszą" popiera inicjatywę wyjazdu rodzin ofiar katastrofy z 10 kwietnia z pielgrzymką do Smoleńska. Zaproponowali to bliscy 28 ofiar w liście do pierwszej damy Anny Komorowskiej. Żona prezydenta zdecydowała się wziąć udział w tej pielgrzymce.
Po południu Komorowski przybył z dwudniową wizytą na Łotwę, gdzie uczestniczył w międzynarodowej konferencji w Rydze, poświęconej współpracy UE i USA. Z szefami trzech państw bałtyckich: Litwy - Dalią Grybauskaite, Estonii - Toomasem Hendrikiem Ilvesem oraz Łotwy - Valdisem Zatlersem Komorowski rozmawiał o relacjach z Rosją, unijnym budżecie na lata 2014-2020 i bezpieczeństwie energetycznym. Polski prezydent powiedział, że Polska opowiada się za dialogiem i współpracą z Rosją.
11.9. - Spotkania z Polakami zdominowały drugi dzień wizyty Komorowskiego na Łotwie. Prezydent razem z prezydentem Łotwy Valdisem Zatlersem upamiętnili także w Dyneburgu polskich żołnierzy, którzy walczyli o niepodległość Łotwy.
15.9 - Komorowski wziął udział w Zgromadzeniu Ogólnym sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Podkreślił, że ta instytucja jest opoką rządów prawa w Rzeczypospolitej, a działania obniżające jego autorytet godzą w praworządność.
16.9. - Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego został przeniesiony do pałacowej kaplicy. Prezydent w wywiadzie dla PAP powiedział, że dalsze pozostawienie krzyża przed Pałacem "groziłoby daleko idącymi stratami dla autorytetu państwa i Kościoła". Jak dodał, "sytuacja dojrzała do tego, żeby odpowiednie decyzje podjąć. "Ja je podjąłem" - oświadczył. Zdaniem prezydenta, decyzja o trwałym upamiętnieniu ofiar katastrofy smoleńskiej powinna należeć do ich rodzin.
Komorowski spotkał się z grupą kombatantów II wojny światowej z okazji Dnia Weterana. Wręczył im osobiście lub przekazał na ręce ich rodzin ordery i odznaczenia państwowe. Uhonorowano nimi uczestników wojny obronnej 1939 r. - za wybitne zasługi dla niepodległości RP.
Prezydent wziął udział w konferencji zorganizowanej przez Centrum im. prof. Bronisława Geremka. Podkreślił na spotkaniu, że b. szef polskiej dyplomacji jest symbolem sposobu myślenia, który doprowadził do tego, że Polska jest w NATO i UE.
17.9. - Komorowski wręczył odznaczenia 72 osobom zasłużonym we wspieraniu przemian demokratycznych w Polsce. Odznaczenia otrzymali cudzoziemcy i Polacy zamieszkali za granicą, którzy nieśli pomoc Polakom w czasie stanu wojennego. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski odznaczona została pośmiertnie Aleksandra Stypułkowska; Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi RP - pośmiertnie Ginetta Sagan.
Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski prezydent odznaczył Henryka Sikorę, Marka Walickiego, Andrzeja Stypułkowskiego, Jana Tyszkiewicza. Przyznany został także Tadeuszowi Kryska-Karskiemu i Wojciechowi Wołyńskiemu, którzy nie wzięli udziału w uroczystości.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.
Raport objął przypadki 79 kobiet i dziewcząt, w tym w wieku zaledwie siedmiu lat.