Podpisał ponad 50 ustaw, mianował nowych ambasadorów, złożył wizyty w Brukseli, Paryżu, Berlinie i Watykanie, przyznał dziesięć Orderów Orła Białego - w niedzielę, 14 listopada, mija sto dni od zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
30.8. - Prezydent uczestniczył w Gdyni w zjeździe Solidarności z okazji 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Solidarną Polskę możemy zbudować tylko razem, a nie przeciw sobie - mówił.
Zjazd Solidarności wzbudził wśród jego uczestników wielkie emocje. Przemówienie premiera Donalda Tusk przerywały gwizdy; prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oklaskiwano. Z Kaczyńskim polemizowała Henryka Krzywonos, z Tuskiem - szef "S" Janusz Śniadek. Komorowski mówił później, że po obchodach 30. rocznicy Porozumień Sierpniowych miał poczucie głębokiego żalu.
1.9. - Prezydent wziął udział w obchodach 71. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Jak mówił, było to jedno z tych doświadczeń, które legło u podstaw determinacji w budowie nowego, lepszego świata europejskiego.
Prosto z Westerplatte Komorowski udał się w pierwszą podróż zagraniczną - do Brukseli, Paryża i Berlina.
W stolicy Belgii prezydent spotkał się z szefami trzech głównych unijnych instytucji. Rozmawiał także z sekretarzem generalnym NATO Andersem F. Rasmussenem; podczas spotkania opowiedział się za określeniem strategii zakończenia misji Sojuszu w Afganistanie.
Komorowski apelował też w Brukseli o zachowanie silnej polityki spójności w nowym budżecie UE po 2013 r. Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso zapewniał, że był i jest jej obrońcą. Obaj przywódcy deklarowali chęć wzmocnienia UE.
2.9 - Prezydent spotkał się w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem. Rozmowa dotyczyła m.in. spraw związanych z funkcjonowaniem UE i perspektywą polskiej prezydencji w Unii.
Tego dnia Komorowski odwiedził Paryż, gdzie spotkał się z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym. Po rozmowach zapowiedział zorganizowanie szczytu polsko-francuskiego, a następnie szczytu państw Trójkąta Weimarskiego.
3.9. - W Berlinie prezydent spotkał się z prezydentem Niemiec Christianem Wulffem. Obaj zapowiedzieli, że chcą działać na rzecz dalszego procesu zbliżenia i pojednania obu narodów.
5.9. - Prezydent uczestniczył w Częstochowie w Jasnogórskich dożynkach, odwiedził również Kaplicę Matki Bożej, gdzie znajduje się jasnogórski cudowny obraz.
8.9. - Komorowski wziął udział w XX Forum Ekonomicznym w Krynicy. Jego głównymi tematami były szanse, jakie niesie dla Europy Traktat Lizboński, strategia gospodarcza Unii na najbliższe 10 lat oraz pogłębianie integracji europejskiej i solidarność energetyczna.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.