Podpisał ponad 50 ustaw, mianował nowych ambasadorów, złożył wizyty w Brukseli, Paryżu, Berlinie i Watykanie, przyznał dziesięć Orderów Orła Białego - w niedzielę, 14 listopada, mija sto dni od zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
14.10. - Komorowski spotkał się z goszczącym w Warszawie szefem UEFA Michelem Platinim. Prawie godzinę trwał ich wspólny lot helikopterem nad stolicą. Komorowski pokazał gościowi z Francji budowę Stadionu Narodowego i innych obiektów przygotowywanych na piłkarskie mistrzostwa Europy 2012.
Prezydent podpisał ustawy: o ewidencji ludności, która likwiduje obowiązek meldunkowy od 1 stycznia 2014 roku oraz nowelę ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka.
Komorowski złożył także swój podpis pod nowelą ustawy o cenach i kontroli skarbowej, w myśl której sprzedawcy nie będą musieli obniżać ceny towaru wadliwego bądź uszkodzonego.
Komorowski powołał byłego przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa Stanisława Dąbrowskiego na I prezesa Sądu Najwyższego.
Prezydent spotkał się z warszawskimi studentami. Odpowiadał na pytania dotyczące m.in. studenckich zniżek na przejazdy komunikacją miejską, walki z dopalaczami, a nawet o to, gdzie mają żywić się warszawscy studenci po zlikwidowaniu baru mlecznego zwanego "Karaluchem".
15.10. - Komorowski wraz z małżonką rozpoczął trzydniową wizytę we Włoszech; w Rzymie spotkał się z prezydentem Giorgio Napolitano. Rozmowa prezydentów dotyczyła przyszłości UE i jej relacji z krajami sąsiadującymi na południu i na wschodzie. Komorowski zwrócił uwagę na zaangażowanie Włoch w projekt Unii dla Śródziemnomorza, a Polski - w Partnerstwo Wschodnie.
Komorowski wręczył w Rzymie grupie Włochów Medale Wdzięczności, przyznawane przez Europejskie Centrum Solidarności cudzoziemcom, którzy nieśli pomoc Polakom oraz demokratycznej opozycji w latach 80.
16.10. - Ponad pół godziny trwała audiencja Komorowskiego u papieża Benedykta XVI w Watykanie. Po zakończonej rozmowie w cztery oczy, jedynie z udziałem tłumacza, do prezydenta dołączyła małżonka Anna Komorowska i członkowie polskiej delegacji.
Ojciec święty podarował parze prezydenckiej różańce. Komorowski ofiarował papieżowi faksymile z Biblioteki Narodowej pierwszej strony koncertu Fryderyka Chopina f-moll, oprawione w białą skórę, z komentarzem w języku włoskim, oraz podobnie oprawiony album rękopisów Chopina ze zbiorów Biblioteki Narodowej. Od Benedykta XVI otrzymał natomiast Złoty Medal Pontyfikatu.
Para prezydencka uczestniczyła we mszy św. w kaplicy polskiej znajdującej się niedaleko grobu Jana Pawła II. Anna i Bronisław Komorowscy złożyli kwiaty przy grobie polskiego papieża. Prezydent mówił, że jest dla niego ważne, iż będzie mógł pomodlić się przy grobie Jana Pawła II w dniu 32. rocznicy jego wyboru na papieża.
Komorowski powiedział, że zaprosił Benedykta XVI do Polski i dodał, że zaproszenie dla papieża jest stałe. Rozmowa polskiego prezydenta z głową Kościoła Katolickiego dotyczyła też procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II oraz polsko-rosyjskiemu pojednania.
Komorowskiego odwiedził też polski cmentarz wojenny na Monte Cassino.
17.10. - Prezydent z małżonką uczestniczył w mszy św. na placu św. Piotra, podczas której papież Benedykt XVI kanonizował sześcioro błogosławionych. Nowym polskim świętym ogłosił krakowskiego księdza Stanisława Kazimierczyka, żyjącego w XV wieku. Pozostali nowi święci pochodzą z Australii, Kanady, Hiszpanii i Włoch.
Prezydent w drodze powrotnej z Rzymu poinformował dziennikarzy, że wizyta w Polsce prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa planowana jest na 6 grudnia.
Komorowski wyraził nadzieję, że w kwestii regulacji dotyczących metody in vitro politycy zawrą mądry i odpowiedzialny kompromis, który "doceniony" zostanie także przez Kościół. Komorowski podtrzymał w rozmowie z dziennikarzami zamiar, by jego kancelaria stała się miejscem spotkań różnych środowisk politycznych. Jak zapowiedział, w kancelarii będzie jedno miejsce dla kogoś, kto reprezentowałby "opozycję prawicową".
18.10. - Prof. Irena Wóycicka została ministrem ds. społecznych w Kancelarii Prezydenta. Komorowski wręczył jej powołanie na stanowisko podsekretarza stanu.
19.10. - Prezydent mianował trzynastu nowych ambasadorów, m.in. w Iranie, Irlandii, Azerbejdżanie, Słowenii, Danii i Maroku. Na placówki pojechali bliscy współpracownicy szefa MSZ Radosława Sikorskiego - Cezary Król, Rafał Wiśniewski i Witold Spirydowicz.
Komorowski złożył wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Marka Rosiaka, który został zastrzelony w łódzkim biurze PiS (biuro zaatakował 62-letni Ryszard C.). Prezydent również "łączył się w nadziei" z rodziną ciężko rannego Pawła Kowalskiego.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.