W piątek spotkanie Kukiza z przedstawicielami rządu ws. Nowego Ładu

W piątek spotkam się z przedstawicielami rządu ws. prezentacji Nowego Ładu - poinformował PAP przewodniczący koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz. Polityk chciałby, aby w programie znalazły się jego postulaty proobywatelskie.

W rozmowie z PAP Kukiz przyznaje, że w piątek przedstawiciele rządu zapoznają go i przedstawicieli jego ugrupowania ze szczegółami Nowego Ładu, którego prezentacja ma się odbyć w sobotę. Oprócz Kukiza w spotkaniu z przedstawicielami rządu mają uczestniczyć posłowie jego ugrupowania: Jarosław Sachajko i Stanisław Tyszka.

"Warunkiem poparcia Nowego Ładu, który ma być poważnym, długofalowym planem gospodarczo-społecznym, jest dołożenie suplementu w postaci nowego ładu ustrojowego" - powiedział PAP Kukiz i wymienił w tym kontekście m.in. zwiększenie roli referendów, zdigitalizowanie procesu zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą gospodarczą czy kwestię sędziów pokoju i ustawę antykorupcyjną.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, "Polski Ład", bo tak oficjalnie ma się nazywać program, ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki w środę podczas kongresu Impact'21 zapowiedział, że nowy program zostanie przedstawiony w ciągu kilku dni.

"Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycyjny, wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego tam, gdzie został on nadwątlony przez Covid-19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy" - mówił.

Szef rządu zaznaczył, że "bardzo zasadniczym" czynnikiem w Polskim Ładzie będzie "inwestycja w człowieka" oraz czynnik społeczny, który określił jako "kluczowy". 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLITYKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
24°C Sobota
dzień
25°C Sobota
wieczór
18°C Niedziela
noc
13°C Niedziela
rano
wiecej »