Premier Włoch Silvio Berlusconi zapewnił watykańskiego sekretarza stanu kardynała Tarcisio Bertone i dziesięciu nowych włoskich kardynałów, że czyni starania, aby papież Benedykt XVI mógł odwiedzić Rosję - poinformowała piątkowa włoska prasa.
Według gazet podczas czwartkowego obiadu w Rzymie z włoskimi kardynałami, którzy niedawno otrzymali tę godność na konsystorzu, szef rządu odnosząc się do krytyki z powodu swej zażyłej przyjaźni z przywódcami Rosji, powiedział: "Dzięki tym uprzywilejowanym relacjom pracuję nad tym, także z prawosławnym patriarchą Cyrylem, aby stworzone zostały warunki do tego, żeby papież mógł pojechać pewnego dnia do Moskwy".
Jednocześnie - według relacji prasy - premier zadeklarował podczas spotkania, że jego rząd nigdy nie zrobi niczego "przeciwko Watykanowi".
Obserwatorzy zwracają uwagę na polityczny kontekst tego spotkania, które odbyło się na pięć dni przed głosowaniem nad wotum zaufania dla gabinetu Berlusconiego w obu izbach parlamentu. Politycznemu napięciu w tych dniach towarzyszą apele przeciwników premiera, by podał się do dymisji.
Wydawany przez brata Berlusconiego dziennik "Il Giornale" podał w piątek, że podczas tego obiadu szef rządu "otrzymał OK ze strony Watykanu" dla swego gabinetu.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.