W niedzielę w Łodzi rozpoczyna się akcja szczepień dla osób bezdomnych. Specjalny punkt szczepień czynny od godz. 10 do godz. 18 zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej. W Łódzkiem jest już ponad 1,7 mln zaszczepionych minimum jedną dawką.
W niedzielę w Łodzi zaplanowano akcję szczepienia osób bezdomnych. Zorganizowany przez Urząd Wojewódzki i Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi punkt szczepień zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej na placu im. Jana Pawła II w Łodzi.
Punkt będzie działał w niedzielę 20 czerwca od godz. 10 do godz. 18. Stosowane będą jednodawkowe preparaty firmy Johnson&Johnson.
"Szczepienia są dla wszystkich osób zainteresowanych zaszczepieniem się, a w szczególności dla osób w kryzysie bezdomności przebywających na terenie Łodzi" - podano w urzędowym komunikacie.
"Przeciw COVID-19 będą mogły się zaszczepić zarówno osoby posiadające jakikolwiek dokument potwierdzający tożsamość, znające swój numer PESEL, jak i ci, którzy nie mogą okazać się żadnym dokumentem. Ta druga grupa jednak nie zostanie odnotowana w systemie, ani nie otrzyma poświadczenia szczepienia" - poinformował rzecznik Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski. Dodał, że akcja zostanie powtórzona także w następną niedzielę 27 czerwca.
Ponad 1,7 mln mieszkańców woj. łódzkiego przyjęło dotychczas minimum jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 - podano w sobotę na oficjalnej stronie służb ochrony zdrowia. To o ponad 77 tys. osób więcej niż w minioną środę 16 czerwca.
Całkowicie zaszczepionych było do soboty 677 tys. mieszkańców regionu łódzkiego. Przez ostatnie cztery dni przybyło ok. 53 tys. takich osób.
W kraju ogólna liczba szczepień przekroczyła 26,2 mln, a całkowicie zaszczepionych jest w Polsce ponad 10,9 mln osób.
W sobotę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 168 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 8 w regionie łódzkim.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.