Zobacz relację filmową z festiwalu górskiego, którego patronem medialnym był "Gość Niedzielny".
Festiwal Górski Maraton Trzech Jezior to impreza partnerska organizowanego przez nas Górskiego Biegu Frassatiego. w ostatni weekend września impreza zgromadziła w dolinie Soły w Beskidzie Małym około 400 biegaczy i biegaczek, 120 wolontariuszy, wielu kibiców i społeczność lokalną. Bo festiwal Maraton Trzech Jezior to nie tylko bieganie...
Uczestnicy mogli spróbować swoich sił na trzech dystansach biegów górskich poprowadzonych w rejonie beskidzkich jezior: Międzybrodzkiego, Żywieckiego i Czanieckiego. Spośród dystansów 3,5 km, 25 km i 46 km największą popularnością cieszył się ten ostatni, w którym wzięło udział 200 śmiałków.
Jak głosi hasło festiwalu, celem nie było bieganie samo w sobie, ale poznanie smaku Beskidów. Dlatego na trasie, na punktach regeneracyjnych mogli skosztować regionalnych produktów i potraw przygotowanych m.in. przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich (z Porąbki i Czernichowa), posłuchać regionalnej muzyki w wykonaniu artystów z Fundacji Braci Golec czy skorzystać ze zniżek w partnerskich restauracjach i obiektach noclegowych.
Maraton Trzech Jezior MARATON TRZECH JEZIOR 2021 - Best ofW dniu poprzedzającym starty odbyły się też prelekcje na tematy szeroko związane z górami, ale też o profilaktyce kardiologicznej osób uprawiających amatorsko sport.
Gospodarzami imprezy były gminy Porąbka (główny partner organizacyjny, meta biegów i miasteczko festiwalowe) i Czernichów (starty biegów).
Festiwal zebrał doskonałe recenzje uczestników, kolejna edycja jest planowana 23-25 września 2022 r., a zapisy zostaną otwarte w styczniu. Bieżące informacje można śledzić na facebooku festiwalu, ale także na stronie internetowej wydarzenia. "Gość Niedzielny" i "Radio eM" są patronami medialnymi festiwalu, a impreza odbyła się pod honorowymi patronatami marszałka województwa śląskiego, pana Jakuba Chełstowskiego oraz starostów powiatów żywieckiego i bielskiego i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.