Opakowania ozdobne i prezentowe, jakie wybrać?

Opakowania ozdobne i prezentowe. Niezależnie od tego, z jakiej okazji przygotowywany jest prezent, zawsze warto zapakować go w odpowiedni sposób. Istnieje kilka sposobów pakowania prezentów, każdy z nich ma swoje zalety. Opakowanie ozdobne ma kilka funkcji: powinno być estetyczne i ładne, ukryć znajdującą się w nim zawartość oraz zapewnić jej odpowiednią ochronę, na przykład na czas transportu. Z tego względu najlepiej jest dobrze dopasować rodzaj opakowania do konkretnego zastosowania.

Jak zapakować prezent? Trzy podstawowe rodzaje opakowań

Wśród różnych artykułów, które mogą być opakowaniami prezentu, najczęściej są wykorzystywane trzy rodzaje. Pierwszą z nich jest papier ozdobny, który jest najtańszy, wymaga jednak samodzielnego przygotowania podarunku, co może być czasochłonne. Zupełnie odmiennie wygląda pakowanie prezentów do ozdobnych pudełek. Są nie tylko bardzo eleganckie, ale także wytrzymałe - dają dobrą ochronę swojej zawartości. Pakowanie w nie prezentu zajmie tylko kilka chwil, jednak takie pudło jest dość drogie. Rozwiązaniem pośrednim są torebki prezentowe. Są dość tanie i estetyczne i pozwalają szybko zapakować dowolny prezent.

Najtańsze opakowanie dla prezentu - papier ozdobny

Ozdobny papier zwykle sprzedawany jest w formie wygodnych rolek o kilkumetrowej długości. Taka rolka to koszt od 1zł do kilku złotych i pozwoli na przygotowanie wielu prezentów. Pakowanie prezentów w ten sposób jest jednak dość czasochłonne - należy wyciąć odpowiedni fragment papieru z rolki, dokładnie owinąć nim podarek i dodatkowo zabezpieczyć, na przykład wstążką lub taśmą klejącą.

Dla osób, które mają duże zdolności manualne, przygotowywanie prezentów z użyciem papieru ozdobnego może natomiast sprawić dużo przyjemności, szczególnie, gdy do zapakowania użyją dodatkowych ozdób - przyklejanych kokardek, gwiazdek, czy ozdobnych sznurków. Prezent, który jest starannie zapakowany w ozdobny papier, z pewnością sprawi wiele przyjemności obdarowanej osobie - ten sposób pakowania jest bowiem najbardziej angażujący i wymagający poświęcenia nie tylko pieniędzy, ale też swojego czasu.

Niedrogie i uniwersalne torebki ozdobne

Papierowe woreczki na prezenty są jednymi z najbardziej popularnych rodzajów opakowań. Sprawdzają się świetnie szczególnie wtedy, kiedy trzeba przygotować wiele prezentów i owijanie każdego z nich w papier ozdobny zajęłoby bardzo dużo czasu. Torebki ozdobne świetnie sprawdzą się więc podczas robienia prezentów dla całej rodziny, współpracowników lub klientów. Zakup torebki ozdobnej to koszt od kilku do kilkunastu złotych, w zależności od jej wielkości i sposobu wykończenia. Większość z nich jest wykonana z papieru, często dodatkowo laminowanego dla lepszego wyglądu i nadania odpowiedniej trwałości.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne opakowania na prezenty. Wśród ozdobnych worków także bez problemu znajdziemy takie rozwiązania. Worki prezentowe wykonane z pochodzącego z recyklingu, brązowego papieru mogą mieć bardzo elegancki wygląd. Najbardziej wytrzymałe są worki z grubego papieru KRAFT. Ekologiczne torebki ozdobne także można dodatkowo ozdobić, a także umieszczać na nich nadruki i dowolne napisy.

Ekskluzywne pudełka na prezenty

Do najbardziej luksusowych opakowań na prezenty należą pudełka ozdobne. Najprostsze i najtańsze z nich są zwykle wykonane z grubego papieru, czasem dodatkowo laminowanego. Najbardziej ekskluzywne są natomiast pudełka wykonane z drewna, które mogą być dodatkowo grawerowane. Cena ozdobnego pudełka to od kilku do kilkudziesięciu złotych, w zależności od wybranego rodzaju.

Poza bardzo eleganckim wyglądem, największą zaletą pudełek na prezenty jest ich wytrzymałość. W stosunku do papieru ozdobnego lub papierowych torebek na prezenty, pudełka zapewniają świetną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz innymi czynnikami, mogącymi zniszczyć zawartość. Z tego względu warto użyć ich szczególnie w przypadku bardziej drogocennej zawartości.

Opakowania ozdobne i prezentowe, jakie wybrać?

Ozdobne opakowania na wino

Opakowania na prezenty, niezależnie od rodzaju, występują w wielu rozmiarach. Dzięki temu można w nich umieścić właściwie dowolną zawartość. Wyjątkiem mogą być natomiast opakowania na butelki wina, które posiadają określone wymiary, odpowiadające typowej, szklanej butelce. W takim opakowaniu można umieścić jedną lub kilka butelek wina lub innego trunku w typowych butelkach o pojemności 0.5, 0.7 lub 1 litr.

Najtańszym sposobem na zapakowanie wina jest zakup ozdobnej torebki na wino. Taki papierowy worek może mieć jeden z wielu wzorów i kolorów, zwykle posiada wygodny uchwyt i udźwig wystarczający do bezpiecznego przenoszenia butelki. Nieco bardziej są kartonowe pudełka na wino, które mogą być także przeznaczone do zapakowania dwóch lub więcej butelek. Tak, jak w przypadku pozostałych ozdobnych opakowań, najbardziej luksusową formą opakowania butelki wina jest zastosowanie ozdobnego pudełka wykonanego z drewna. W tym wypadku często stosuje się dodatkową wyściółkę z ekologicznych papierowych wiórów. Zapewnia nie tylko świetny wygląd po otworzeniu pudełka, ale także dodatkowo zabezpiecza zawartość pudełka.

Jakie ozdobne opakowanie wybrać?

Przygotowując prezenty warto już wcześniej zaopatrzyć się w odpowiedni zapas opakowań, które będą użyte. Nie zapominajmy także o konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów, na przykład taśmy klejącej, gdy pakujemy prezenty w ozdobny papier. Trudno wskazać, które ozdobne opakowanie jest najlepsze - każde ma swoje zalety i pewne wady. Najtańszym rozwiązaniem zdecydowanie pozostaje pakowanie z wykorzystaniem papieru ozdobnego, co jednak zajmuje najwięcej czasu. Poza tym do przygotowania schludnego podarku należy być starannym i mieć pewne zdolności manualne.

Ozdobne torebki papierowe są rozwiązaniem pośrednim - pozwalają na bezproblemowe i bardzo szybkie spakowanie prezentu, wciąż będąc dość tanim opakowaniem. Zdecydowanie najbardziej eleganckim, ale i najdroższym sposobem jest pakowanie prezentów w ozdobne pudełka. Tutaj zaletą może być możliwość wykorzystania ozdobnego pudełka już po odpakowaniu prezentu. Można w nim z powodzeniem przechowywać różne drobiazgi.

Ekologiczne opakowania ozdobne

Dla wielu osób jedną z głównych zalet ozdobnych opakowań będzie ich ekologiczne pochodzenie i możliwość ponownego wykorzystania. Torebki ozdobne oraz pudełka prezentowe można bez problemu wykorzystać wielokrotnie. Papieru ozdobnego raczej nie uda się odzyskać po odpakowaniu prezentu, jednak taki papier można poddać recyklingowi. Do najbardziej ekologicznych opakowań należą solidne pudełka ozdobne z grubego kartonu lub drewna. Po otrzymaniu prezentu można używać takiego pudła na wiele sposobów lub przygotować w nim kolejny prezent.

Opakowania ozdobne i prezentowe, jakie wybrać?

Opakowania na prezenty świąteczne

Każda z przedstawionych form pakowania prezentów posiada także swoje świąteczne odmiany. Wyróżniają je świąteczne wzory i kolorystyka. Najczęściej można spotkać papier ozdobny, torebki na prezenty lub ozdobne pudełka w świąteczne motywy choinkami, Mikołajem, gwiazdkami lub śnieżynkami. Takie opakowania świąteczne często są w kolorze czerwonym, białym lub zielonym.

Więcej informacji na: http://opako.com.pl

Artykuł sponsorowany (km)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SPONSOROWANE

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
2°C Piątek
rano
1°C Piątek
dzień
1°C Piątek
wieczór
1°C Sobota
noc
wiecej »