Ludzie przynoszący wojnę nie mogą nazywać się chrześcijanami

Mocne słowa papieskiego nuncjusza na Ukrainie.

Ludzie, którzy przynoszą wojnę, nie mogą nazywać się chrześcijanami i uczniami Jezusa Chrystusa – powiedział nuncjusz apostolski na Ukrainie abp Visvaldas Kulbokas. 26 stycznia przewodniczył on w katolickim kościele św. Aleksandra w Kijowie nabożeństwu o pokój w tym kraju i na świecie, w odpowiedzi na apel Franciszka z 23 bm. o ogólnoświatową modlitwę w tej intencji. Oprócz wiernych łacińskich w uroczystości wziął udział m.in. biskup pomocniczy greckokatolickiej archieparchii (archidiecezji) kijowskiej Josyf Milan.

"Uczniowie Jezusa Chrystusa nie mogą nieść [światu] ani wojny, ani przemocy. Jeśli dzieje się coś podobnego, oznacza to, że osoby te czy grupa ludzi nie mogą nazywać się chrześcijanami" – zaznaczył dyplomata papieski. Zwrócił uwagę, że "nasza misja, jaką jest obrona i budowanie pokoju, pozostaje aktualna i pilna".

"Jako chrześcijanie wiemy bardzo dobrze, że główną troską Jezusa jest nawrócenie umysłów i serc. Pokój ludzki jest zawsze tymczasowy, a nawrócenie serc, czyli pokora, szacunek i braterstwo pozostają na zawsze" – wskazał mówca. Zauważył, że "modląc się o pokój, błagamy Pana, aby odpuścił grzechy nie tylko nam, ale też wszystkim naszym braciom i siostrom – grzechy pychy, rozłamu, a także agresji".

"Zmiłuj się, Panie, nade mną i nad moimi braćmi, wybacz, Panie, mnie i moim braciom. Nawróć serce moje i moich braci, abyśmy, każdy z nas, swoim sercem i umysłem pomagali sobie wzajemnie, a nie rozpalali wrogość i działania wojskowe. Jednocześnie zawierzamy Tobie, Panie, naszą modlitwę za Ukrainę! Zmiłuj się nad naszą Ukrainą, nad jej rodzinami i dziećmi, narodzonymi i nienarodzonymi!" – zakończył swą modlitwę nuncjusz apostolski.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
17°C Piątek
wieczór
12°C Sobota
noc
10°C Sobota
rano
14°C Sobota
dzień
wiecej »