Ataki na chrześcijan w indyjskim stanie Karnataka były planowane i finansowane przez rząd stanowy. Fakt ten ujawnia niezależny raport dotyczący ataków na kościoły w 2008 r., opublikowany w Bombaju, a przygotowany przez emerytowanego sędziego stanowego Sądu Najwyższego Karnataki.
Powstał on w wyniku publicznego dochodzenia prowadzonego przez dwie niezależne organizacje: Unię Wolności Obywatelskich oraz Transparecy International India.
Ogłoszony w Bombaju niezależny raport ujawnił, że antychrześcijańskie ataki były planowane, inicjowane i finansowane przez rząd stanu Karnataka. Odpowiedzialna jest za nie zatem rządząca w tym stanie ultrahinduistyczna Indyjska Partia Ludowa BJP. Napaści na kościoły przeprowadziły dwa hinduistyczne ugrupowania fundamentalistyczne, ściśle powiązane z tą partią. W dokumencie wykazano także, że policja stanowa nie interweniowała w obronie poszkodowanych chrześcijan, a nawet wspierała napastników. Raport stwierdza, iż odpowiedzialność za ataki ponoszą premier i minister spraw wewnętrznych stanu Karnataka.
Raport oparto na zeznaniach około tysiąca świadków. Przeprowadzono wizje lokalne w 431 miejscach oraz zebrano dane z materiałów prasowych i telewizyjnych. Prace nad dokumentem rozpoczęto po tym, gdy władze mianowały szefem dochodzenia rządowego sędziego niebudzącego zaufania chrześcijan.
Hinduistyczni fundamentaliści rozpoczęli systematyczne niszczenie kościołów i miejsc kultu jednocześnie w Mangalurze, Bangalurze, a także w wielu dystryktach Karnataki we wrześniu 2008 r.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.