Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

W niedzielę rozpoczyna się 44. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jak co roku w tych dniach Kościół będzie modlił się m.in. za tych, którzy są dotknięci alkoholizmem, ich rodziny, a także za osoby, które z alkoholu rezygnują.

W tym roku tydzień przebiegać będzie pod hasłem "Komunia z Bogiem źródłem i owocem trzeźwości"; wierni w kościołach będą modlić się za cały naród, "aby wierny Ślubom Jasnogórskim pielęgnował cnotę trzeźwości". Na rozpoczynającą Wielki Post Środę Popielcową przygotowano modlitwy w intencji niepijących alkoholików.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu nawiązuje do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na pokucie za grzechy popełniane w czasie hucznych zabaw karnawałowych - napisał w komunikacie Zespół Konferencji Episkopatu Polski (KEP) ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Przewodniczący Zespołu bp Tadeusz Bronakowski, który sam przestrzega abstynencji przez całe życie, podkreślił, że nie wystarczy zwyczajna trzeźwość, do której zobowiązany jest każdy człowiek, lecz potrzebna jest "trzeźwość abstynencka, która pociąga drugich i pociąga słabych".

Duszpasterze trzeźwości podkreślają, że dla każdej parafii najbliższy tydzień powinien być czasem zintensyfikowanej pracy, polegającej na zachęcaniu do podejmowania abstynencji, a także do wstępowania w szeregi ogólnopolskich ruchów działających na rzecz niepicia alkoholu.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jest jedną z inicjatyw trzeźwościowych Kościoła katolickiego w Polsce. Inne to Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej Narodu Polskiego (18-19 czerwca br.) oraz miesiąc trzeźwości, przypadający w sierpniu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  17°C Wtorek
  rano
  19°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  wiecej »