Internet coraz częściej stanowi dla ludzi pierwsze źródło informacji. Franciszkanie idą o krok dalej.
Już nie tylko informują w sieci, ale również formują i wychowują. Ruszyli z odnowioną stroną internetową www.ZakonFranciszkanow.pl. A na niej m.in. rozważania na Wielki Post w formacie video.
Jak zapowiadają twórcy, już wkrótce pojawią się porady psychologów, duszpasterzy-spowiedników, jak radzić sobie z negatywnymi uczuciami, jak wychodzić z nałogów czy jak pokonywać swoje słabości.
Osobny segment stanowić będą opowieści na wizji franciszkańskich naukowców o wpływie synów św. Franciszka na naukę, teologię, kulturę, sztukę i liturgię.
Ponadto w wortalu krakowskiej prowincji franciszkanów liczne świeże relacje i zapowiedzi wydarzeń. Cenna zakładka strony głównej to na bieżąco uzupełniana czytelnia artykułów o tematyce dotyczącej moralności, duchowości, dziedzictwa kulturowo-religijnego, historii Zakonu Franciszkanów i ciekawych postaci Prowincji.
Inna poświęcona jest licznym misjom prowadzonych przez krakowskich zakonników na różnych kontynentach.
Dostępne są też blogi franciszkanów. A w nich pasjonujące komentarze, refleksje, przemyślenia na tematy ich zainteresowań oraz obserwacji otaczającego świata.
Ważną rzeczą na stronie jest baza adresowa klasztorów w Polsce i za granicą, należących do Prowincji oraz opis instytucji prowadzonych przez braci, a także możliwość bezpośredniego wejścia na ich strony internetowe, m.in. instytutu studiów, szkół, wydawnictwa, ruchu ekologicznego, ośrodka leczenia uzależnień czy domów pielgrzyma.
Strona ZakonFranciszkanów.pl ma swój profil w portalu społecznościowym facebook.com/ZakonFranciszkanow i kanał video youtube.com/ZakonFranciszkanow
ZakonFranciszkanow
Franciszkańskie rozważania wielkopostne - 3. nd WP
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.