Czy można wyleczyć niepłodność? Czy in vitro to jedyne rowiązanie? O co chodzi w NaProTechnology? O tym opowiedziała lek. Natalia Suszczewicz, Instruktor Creighton Model System, Konsultant NaProTechnology w trakcie stażu.
W czwartek 12 maja 2011 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Twój czas, Twój wybór na temat: „NaProTechnology. Czy można wyleczyć niepłodność?” zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Pallotti Hostel na ul. Skaryszewskiej 12. Spotkanie poruszało kilka problemów współczesnej ginekologii.
Płodność: „Współczesny świat kreuje trend sztucznego sterowania płodnością. Z jednej strony chce się płodność zniszczyć, z drugiej strony przywrócić. Płodność zaś jest krucha
i ograniczona w czasie” - rozpoczęła wykład lek. Natalia Suszczewicz.
Niepłodność: „Gdy pojawia się problem z płodnością rozpoczyna się często niewystarczającą diagnostykę i niejednokrotnie zbyt szybko proponuje się leczenie metodami rozrodu
wspomaganego, głównie in vitro. Niepłodność sprowadza się więc do technicznego ominięcia przyczyny niepłodności, by osiągnąć szybko cel - dziecko, pomijając przywrócenie zdrowia małżonków, przywrócenie ich płodności”. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć oficjalne dane europejskie dotyczące skuteczności in vitro w Polsce ilość porodów na cykl zabiegu nie przekracza 17-30 procent.
Niepłodność i NaProTechnology: „Niepłodność jest objawem zespołu przewlekle toczących się schorzeń wymagających dokładnej diagnostyki i starannego leczenia, a to wymaga czasu. Naprotechnology, Natural Procreative Technology - technologia naturalnej prokreacji, prowadzi do wnikliwej analizy przyczyny niepłodności i używa środków współcześnie dostępnych w medycynie, w tym zaawansowanych technik chirurgicznych, aby przywrócić zdrowie małżonków. A wszystko w sposób bardzo precyzyjny i dostosowany do cyklu danej kobiety”.
Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 2 czerwca 2011 roku, a tematem spotkania będzie NPR.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.