W ramach przygotowań do Roku Jubileuszowego 2025, papież Franciszek zamierza ogłosić Rok Modlitwy. Stanie się to podczas mszy św. w Niedzielę Słowa Bożego - 21 stycznia. Rok Modlitwy będzie służył ponownemu odkryciu centralnego miejsca modlitwy w diecezjach na całym świecie, ogłosiła watykańska Dykasteria ds. Ewangelizacji.
Już dwa lata temu papież zasugerował, że rok 2024 będzie Rokiem Modlitwy, który poprzedzi Rok Święty 2025. W liście do Dykasterii, której powierzono jego przygotowanie, napisał, że modlitwa jest "główną drogą do świętości" i pozwala każdemu człowiekowi "wyrazić Bogu to, co jest ukryte w głębi jego serca". Papież wyraził również swoją wolę, aby ten rok pomógł wszystkim chrześcijanom uczynić Modlitwę Pańską ich "programem życia".
W niedzielę 21 stycznia pod koniec Mszy św. papież wręczy obecnym egzemplarze Ewangelii św. Marka, aby przypomnieć im o "odpowiedzialności wiernych za znajomość Pisma Świętego". Watykańskie media będą transmitować papieską mszę papieża o godz. 9:30.
Podczas tej samej mszy św. Franciszek uroczyście mianuje lektorami i katechistami jedenaścioro kobiet i mężczyzn z różnych krajów. W tym roku pochodzą oni z Niemiec, Brazylii, Boliwii, Korei, Czadu i Antyli. Papież wysyłał już (stałych) lektorów i katechistów w niedziele biblijne w ostatnich dwóch latach.
Kościelna posługa katechistów, którzy głoszą Słowo Boże jako osoby świeckie, została na nowo utworzona przez papieża w maju 2021 roku. W tym samym roku zadekretował, że kobiety mogą również otrzymać stałą nominację na lektorów. Wcześniej była ona zarezerwowana dla świeckich mężczyzn. Franciszek wprowadził Niedzielę Słowa Bożego (lub Niedzielę Biblijną) do kalendarza kościelnego w 2019 roku.
List Papieża Franciszka z okazji Jubileuszu Roku 2025
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.