Dlaczego 23 czerwca br. Teleexpress zanotuje dramatyczny spadek swojej oglądalności? To proste. W tym czasie – jak co roku w „Boże Ciało” – Trójmiasto zgromadzi się na Długim Targu w Gdańsku, by o godz. 17:00 rozpocząć wielką fetę w ramach ewangelizacyjnego eventu „Katolicy na Ulicy”.
Od ponad 10 lat Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza w ten dzień wszystkich chrześcijan do radowania się z obecności Boga, który przechadza się – i to dosłownie – ulicami miasta. Sto bębnów, sto gitar, parada świętości, dynamiczny taniec, żywiołowa muzyka, gwiazdy: Arka Noego, Mieczysław Szcześniak, Armia, Houk, New Live M., 2 Tm 2,3, Maleo Reggae Rockers, Deus Meus, Sal Solo, Piotr Rubik („Tu es Petrus") – to goście poprzednich imprez. Co w tym roku?
Wolność! „Jezus daje wolność” – to hasło przewodnie tegorocznej imprezy. Można będzie o niej usłyszeć z ust tych, którzy tego na co dzień doświadczają. Na scenie obecnych przywitają: Diakonia Uwielbienia SNE, która zaprosi do wspólnego śpiewu oraz tańca; dalszy ciąg festynu poprowadzi Zespół „Mocni w Duchu” (muzyka, świadectwa, modlitwa); a na koniec bezkompromisowy przekaz Dobrej Nowiny w wykonaniu zespołu reggae – „Regau”.
Główne prawdy Ewangelii ujęte okiem artysty na premierowej wystawie fotografii artystycznej, punkty dla dzieci (malowanie „buziek” i in.), wejście przez Bramę Wolności; bicie rekordu w najdłuższym polonezie Gdańszczan oraz wiele innych atrakcji to punkty imprezy, którym patronuje Metropolita Gdański – Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź.
Sponsor Festiwalu
Imprezę wspierają Kasy Kredytowe SKOK - główny i jedyny sponsor, a usłyszeć o niej będzie można w Radiu Plus - głównym patronie medialnym. Żądni informacji oraz przedsmaku tego, co nadchodzi, znajdą je na stronę Organizatora (www.snegdansk.pl). 23 czerwca 2011, godz. 17:00, Długi Targ – „Katolicy na Ulicy”.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.