Jedność jest niezbędnym elementem do przyjęcia wizji Królestwa Bożego. Dlatego też istnieje nieodłączna więź między ekumenizmem a misją chrześcijańską. Papież Franciszek pisze o tym w przesłaniu na IV Światowe Zgromadzenie Globalnego Forum Chrześcijańskiego. Wydarzenie odbywa się w stolicy Ghany.
To ogólnoświatowe przedsięwzięcie ekumeniczne jest współtworzone przez chrześcijan wszystkich wyznań. Zostało zapoczątkowane w 1998 roku. Ma swoje lokalne odpowiedniki w wielu krajach świata. W Polsce jest nim Polskie Forum Chrześcijańskie.
W przesłaniu Papież przypomina, że zgromadzenie w Akrze uczestników z całego świata odzwierciedla piękną mozaikę współczesnego chrześcijaństwa z jego bogatą różnorodnością, a jednocześnie opiera się na naszej wspólnej tożsamości jako naśladowców Jezusa Chrystusa. Franciszek przypomina, że temat tegorocznego wydarzenia „Aby świat poznał” wzywa chrześcijan do ucieleśnienia jedności i miłości Trójjedynego Boga w życiu osobistym i kościelnym, aby dawać wspólne świadectwo w świecie naznaczonym podziałami i rywalizacją. „Niech to spotkanie pogłębi waszą wiarę i ożywi waszą braterską miłość podczas wspólnej modlitwy, wymiany osobistych doświadczeń i podejmowania wyzwań stojących przed globalną społecznością chrześcijańską” – zachęca Franciszek w przesłaniu wyrażając nadzieję, że to światowe spotkanie przyczyni się do budowania widocznej jedności między wszystkimi chrześcijanami.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.