Reklama

Katolicki Parlament Europejski

Ruch Pracowników Katolickich zainicjował nowy projekt interaktywny, którego celem jest kształtowanie opinii i udział w pracach Unii Europejskiej.

Reklama

Inicjatywa "Vote Europe Parlament" pod internetowym adresem www.vote-europe.net chce spowodować, aby `Europę można było mieć w domu`” - poinformowali jego inicjatorzy – ruchy pracowników katolickich z Austrii, Niemiec, Południowego Tyrolu oraz Europejskie Stowarzyszenie Organizacji Katolickich.

Kliknąć, zalogować się i zagłosować – tylko tyle potrzeba, aby móc być obecnym w wirtualnym Parlamencie Europejskim. Na wspomnianej stronie internauci mogą zasięgnąć informacji, zamieścić swoje komentarze i wypowiedzi w sprawach europejskich, a także głosować. Inicjatorzy projektu wychodzą z założenia, że „o przyszłości Europy nie powinno się decydować tylko w Brukseli”. Pragną, aby w oparciu o dokument Unii Europejskiej dotyczący przyszłości projektu integracyjnego (Strategia „Europa 2020”) tematyką przyszłości UE zajęło się możliwie jak najwięcej osób.

Obecnie na stronie internetowej proponuje się głosowanie na temat podatków od transakcji finansowych. Zamieszczone są też argumenty przemawiające za i przeciw ustawie. Opinie uzupełniają wypowiedzi zarejestrowanych użytkowników portalu. Dotychczas zgłosiło się siedmiu „mówców” wirtualnego parlamentu.

W przyszłości w podobny sposób będą dyskutowane inne tematy, np. zrównoważony rozwój, ubóstwo, praca, obywatelstwo europejskie, styl życia itp. Inicjatorzy platformy chcą, aby nie tylko poruszać na niej już istniejące kwestie europejskie, ale także przygotować za pośrednictwem internetu propozycje innych tematów. Każdy, kto się zarejestruje, może otworzyć własne biuro poselskie służące jako komórka informacyjna, może też „przemawiać” na forum tego wirtualnego parlamentu i oceniać wystąpienia innych, podobnie jak to ma miejsce w rzeczywistości.

Projekt organizacji katolików świeckich wspierany jest przez Unię Europejską w ramach programu „Europa obywatelska” (Europe for Citizens), dlatego też jego organizatorzy będą przekazywali do odpowiednich instancji UE wszystkie dyskusje i głosowania wirtualnego parlamentu. Po zamknięciu procesu głosowania związanego z określonym tematem, wyniki zostaną zebrane w specjalnym „protokóle parlamentarnym”.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| UE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
4°C Poniedziałek
rano
9°C Poniedziałek
dzień
10°C Poniedziałek
wieczór
6°C Wtorek
noc
wiecej »

Reklama