Jarosław Kaczyński: Polacy chcą więcej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na antenie TVP Info, Polsatu i Polsatu News przedstawił swój plan naprawy sytuacji w Polsce

Nowy VAT nowy CIT, nowy PIT -to propozycje, które PiS ma w swoim programie wyborczym. Ich prezentację zapowiedział Jarosław Kaczyński podczas debaty z dziennikarzami: Dorotą Gawryluk i Andrzejem Godlewskim.

Według Jarosława Kaczyńskiego w Polsce trzeba zorganizować audyt, ponieważ obecnie kraj jest bardzo źle rządzony. Trzeba też jak najprędzej sprawdzić, co dzieje się z pieniędzmi, które płyną do Polski z Unii Europejskiej. Jego zdaniem w tym zakresie panuje wielki bałagan.

Zdaniem prezesa PiS sytuację finansową w Polsce można naprawić bez sięgania do kieszeni obywateli - szczególnie tych o najniższych dochodach. Można opodatkować instytucje takie jak hipermarkety, banki itp. Jeżeli jednak zrealizuje się najczarniejszy scenariusz i to nie wystarczy, trzeba będzie sięgnąć do kieszeni najbogatszych.

Mówił również o tym, że PiS-owi zależało będzie także na ochronie polskiej własności, a jeśli to będzie możliwe, to także jej odzyskiwanie.

Przypomniał, że polskim europosłom udało się utrzymać zasadę równych dopłat dla rolników w całej Unii. Jak podkreślił, nie udało się to nikomu innemu. "Nam się to należy" - mówił Kaczyński, powołując się na unijne przepisy, w myśl których nie może być zróżnicowania dopłat.

Zdaniem prezesa PiS w Unii trzeba grać twardo. Jeśli będzie się płynąć w głównym nurcie i stawać na baczność przed Francją i Niemcami, nic nie uda się zyskać - wyjaśniał Jarosław Kaczyński. Według niego tak właśnie postępuje rząd Donalda Tuska i dlatego Polska jest niepoważnie traktowana przez Unię Europejską. Jak mówił - w konfrontacji z Unią Europejską - Donald Tusk stosuje politykę "białej flagi".

"Biała flaga" powiewa również nad Polską w kwestii katastrofy smoleńskiej. 96 polskich obywateli zginęło na terenie obcego państwa i ta sprawa musi zostać wyjaśniona - mówił Jarosław Kaczyński. Tymczasem - jak przekonywał - Donald Tusk i jego rząd nie robi w tej sprawie prawie nic. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego Polska nie zachowuje się poważnie w konfrontacji z Rosją. Nie zachowuje się tak, jak powinno zachowywać się duże, europejskie państwo.

Jarosław Kaczyński, pytany o politykę wobec Polaków na Litwie, zapewniał, że względem Litwinów nie można wykazywać się arogancją, ale jednocześnie twardą polityką, można wiele załatwić. Przypomniał, że PiS podczas swoich rządów zrobił wiele dla Polaków na Litwie, choć nie udało się przeforsować polskiej pisowni nazwisk.

Debata Jarosława Kaczyńskiego z dziennikarzami miała miejsce równolegle z debatą przedstawicieli PO, PSL, SLD i PJN. Prezes PiS wyjaśnił, że nie zdecydował się na udział w tym spotkaniu, ponieważ nie ma zamiaru być uczestnikiem show, w którym nie ma miejsca na poważną rozmowę. Przekonywał, że część dziennikarzy w Polsce uczestniczy w nagonce wymierzonej w PiS. Kończąc rozmowę z Dorotą Gawryluk i Andrzejem Godlewskim zapewnił, że jest gotów do rozmowy z Donaldem Tuskiem i innymi politykami, ale na uczciwych warunkach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
24°C Piątek
noc
20°C Piątek
rano
28°C Piątek
dzień
29°C Piątek
wieczór
wiecej »