Nagrodę Turystyczną Miasta Madrytu przyznały Światowym Dniom Młodzieży władze stolicy Hiszpanii.
Liczba osób, które odwiedziły miasto w sierpniu, wzrosła o ponad 40 proc. Dzięki spotkaniu młodych obraz Madrytu został „umocniony na scenie międzynarodowej” – podkreślił burmistrz miasta Alberto Ruíz Gallardón.
„Miasto zostało poznane na całym świecie i pokazało się jako otwarte, radosne i hojne w sposobie przyjmowania osób z zewnątrz” – podkreślił Alberto Ruíz Gallardón. Dzięki ŚDM i doświadczeniu, jakie przeżyli w stolicy Hiszpanii, pielgrzymi staną się ambasadorami miasta. Burmistrz Madrytu wyraził „wdzięczność za wybranie miasta na to niezapomniane wydarzenie duchowe”.
„Przyjęcie, jakie Madryt zgotował pielgrzymom, było fundamentalne dla sukcesu ŚDM” – powiedział kard. Antonio María Rouco Varela odbierając nagrodę w imieniu Komitetu Organizacyjnego. „Ciepło i sympatia, z jaką przyjęto gości, ukazuje ludzki wymiar miasta Madrytu, coś, co zrobiło bardzo duże wrażenie na uczestnikach ŚDM”. Kard. Rouco podziękował także za „docenienie istoty takiego wydarzenia kościelnego jak ŚDM”.
Wcześniej to samo zrobił paryski zarząd transportu publicznego.
Tego samego dnia Ojciec Święty spotka się także z Marco Rubio.
Pielgrzymka na teren, który stawia Kościołowi trudne wyzwania.
Japonia i Australia zacieśniają współpracę w sprawie dostaw energii i minerałów. Inne kraje...
Według portalu Kyiv Post chodzi o luksusowy kompleks wieżowców mieszkalnych, Mosfilm Tower.
Egzaminy pisemne będą rozpoczynać się o godzinie 9.00 i 14.00.