Kotyliony na Święto Niepodległości

Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował w czwartek do uczniów i nauczycieli, aby przygotowali biało-czerwone kotyliony na nadchodzące Święto Niepodległości.

"11 listopada będziemy wspominać ważny moment odbudowania w 1918 roku niepodległego państwa polskiego. Będziemy też myśleć o wszystkim, co współcześnie udało nam się osiągnąć w wolnej Rzeczypospolitej - w naszym wspólnym domu, o który razem zabiegamy i cieszymy się z jego rozwoju. Polska łączy nas wszystkich i dlatego 11 listopada to święto wypełnione dobrymi emocjami i pozytywną energią. Święto uśmiechnięte. Święto pozytywnie pojmowanego patriotyzmu, przeżywanego z dumą i radością" - napisał prezydent w liście do uczniów i nauczycieli.

Bronisław Komorowski zaprosił uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce, aby w przededniu Święta Niepodległości, w dniu 10 listopada, włączyli się w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów. W intencji głowy państwa, kotyliony będą znakiem obywatelskiej wspólnoty.

Prezydent zapowiedział, że spotka się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami wybranych szkół, które wzięły udział w dotychczasowych akcjach "Kotylion na 11 listopada" czy "Majówka z Polską". "Będziemy razem przygotowywać biało-czerwone kotyliony. Bardzo proszę, zróbcie to samo w Waszych szkołach i miejscowościach" - zaapelował.

Prezydent podkreślił, że zależy mu, aby w akcji przygotowania kotylionów wzięło udział jak najwięcej szkół, jak najwięcej młodych Polaków. "Być może warto zaprosić tego dnia do Waszych klas rodziców, dziadków, a także znane osoby związane z Waszymi placówkami. Wspólne przygotowywanie kotylionów może być sympatyczną zabawą, a jednocześnie autentyczną lekcją patriotyzmu, który łączy i angażuje, bez oficjalnego, patetycznego ceremoniału" - napisał Komorowski.

Prezydent zwrócił się do uczniów, aby zanieśli biało-czerwone kotyliony do swoich domów i wręczyli je najbliższym.

"Przypięte 11 listopada do ubiorów całej rodziny, noszone przez babcię i dziadka, mamę i tatę, córkę i syna - będą świadczyły, że to radosne święto przeżywamy razem, we wspólnocie milionów rodaków w najróżniejszych miejscach naszego kraju" - napisał Komorowski.

Jak zadeklarował, 11 listopada będzie nosił kotylion, jego żona także. "Razem z Wami, wszystkimi, mieszkańcami całej Polski, będziemy cieszyć się Świętem Niepodległości. Choć listopadowa pogoda bywa zmienna, a czasem pochmurna - my możemy być pewni, że dzień 11 listopada będzie słoneczny. Taki bowiem będzie w naszych sercach, radujących się z niepodległości i osiągnięć naszej Polski" - ocenił prezydent.

"Niech więc ten biało-czerwony kotylion będzie znakiem pozytywnej energii, naszych nadziei i ambicji, naszej radości z wielkiego wspólnego dobra - Rzeczypospolitej" - podkreślił Komorowski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
24°C Piątek
noc
18°C Piątek
rano
19°C Piątek
dzień
21°C Piątek
wieczór
wiecej »