W ubiegłym roku legalnie dokonano w Polsce 641 aborcji. Dane te pochodzą z raportu Ministerstwa Zdrowia z wykonania ustawy aborcyjnej za rok 2010 - twierdzi tvp.info.
Portal dodaje, że ubiegłoroczna statystyka aborcji jest o 103 przypadki wyższa niż to było rok wcześniej. Jest to także najwyższa od 1997 r. liczba nienarodzonych dzieci, zabitych zgodnie z ustawą, nazywaną kompromisem aborcyjnym.
Ustawa ta zawiera zapisy, zgodnie z którymi aborcja jest dopuszczalna w trzech przypadkach: gdy ciąża jest efektem czynu zabronionego (0 przypadków w 2010 r.); gdy istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia matki (27 przypadków w 2010 r.) oraz gdy badania wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu (614 przypadków w 2010 r.).
Oczywiście, dzieci nienarodzone zabijane są także wbrew przepisom obowiązującej obecnie ustawy. Środowiska proaborcyjne mówiły niegdyś nawet o 200 tys. aborcji u Polek. Ostatnio ich szacunki spadły już tylko do 100 tys., ale i tego nie potrafią udokumentować. Obrońcy życia, opierając się na wskaźnikach opracowanych przez demografów, mówią o co najwyżej kilkunastu tysiącach aborcji rocznie.
Premier Ukrainy : wraz z USA wypracowaliśmy ostateczny wariant umowy w sprawie minerałów.
To Rosja jest agresorem w wojnie z Ukrainą i podczas niej popełniła zbrodnie wojenne.
.. ale jednocześnie trwają przygotowania do nowej odsłony wojny.
W związku z nadużyciami wyborczymi - poinformowały źródła sądowe.
Zakończone w środę Wielkie Święto Dzbana - Maha Kumbh Mela - trwało 45 dni.