W Wiecznym Mieście pojawiła się nowa rzeźba na Pincio, wzgórzu znanym z 229 popiersi rozsianych po alejkach parku. Ta ostatnia dedykowana jest lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym walczącym z COVID-19.
Rzeźba została wykonana z białego marmuru, a jej autor jest... nadal nieznany. Pojawiła się nagle wczoraj i natychmiast przyciągnęła zainteresowanie przechodniów.
Przedstawia kobietę w typowym stroju szpitalnym - w kombinezonie, goglach i maseczce. Na czerwonym krzyżu widnieje napis: "Żołnierze antyCOVID-
Wzgórze Pincio jest częścią ogromnego parku Villa Borghese w historycznej części Wiecznego Miasta. Rozciąga się z niego piękna panorama na Piazza del Popolo i centrum Rzymu - widać z niego m.in. kopułę bazyliki św. Piotra.
Unijne decyzje dotyczące tych regulacji nie będą implementowane do czeskiego prawa.
Ale producenci samochodów od 2035 r. musieli spełnić wymóg redukcji emisji CO2 o 90 proc.
"To wielki zaszczyt stać tu dzisiaj i odbierać tę nagrodę w imieniu ojca".
Złożyła je I prezes Sądu Najwyższego. Nie zostało jeszcze rozpatrzone.