Rada Ministrów w najbliższym czasie przyjmie rozporządzenie w sprawie terminu wypłacenia 14. emerytury - powiedziała w środę w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zapewniła, że emeryci otrzymają świadczenie w terminie.
80 lat temu, 16 sierpnia 1943 r., w getcie białostockim wybuchło powstanie. "Nie mogło skończyć się wygraną, było jednak przejawem woli życia w wolności i zachowania honoru. Powinniśmy więcej pisać o gettach żydowskich, życiu w nich, ruchu oporu. I oddać cześć męczennikom oraz bojownikom" - powiedział PAP historyk z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Czesław Dobroński.
Prezydent Andrzej Duda podpisze w środę nowelizację ustawy o emeryturach pomostowych, która uchyla wygasający charakter tego świadczenia. Ponadto regulacja zapewnia ochronę działaczy związkowych w sprawach z zakresu prawa pracy i wyłącza dodatek za szczególne warunki pracy z płacy minimalnej.
Żyjąc w niespokojnych czasach musimy stawiać na bezpieczeństwo. Są tematy, które można wyciągnąć poza nawias sporu politycznego - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Wojsko Polskie z roku na rok jest coraz silniejsze - ocenił we wtorek, w dniu Święta Wojska Polskiego, szef MON Mariusz Błaszczak. Proces wzmacniania armii rozpoczął się, gdy Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę; zmieniliśmy wcześniejsza politykę likwidacji jednostek - wskazał.
We wtorek po południu warszawską Wisłostradą przeszła defilada wojskowa pod hasłem "Silna Biało-czerwona". Wzięło w niej udział ok. 2000 żołnierzy, obserwowanych przez najważniejszych polityków i tysiące widzów.
Po raz 37. dwustu rekonstruktorów wcieliło się w żołnierzy z roku 1920. Na polach Ossowa odegrali epizody z Bitwy Warszawskiej. W rolę ks. Ignacego Skorupki po raz trzeci wcielił się aktor Mariusz Ochociński. Od lat na rekonstrukcję Cudu nad Wisłą przyjeżdżają tłumy turystów. Chcą odwiedzić miejsce, w którym została obroniona nasza niepodległość i uczcić bohaterów sprzed 103 lat.
W Katedrze Polowej Wojska Polskiego rozpoczęła się we wtorek po godz. 10 msza św. z okazji Święta Wojska Polskiego. Liturgii za ojczyznę i żołnierzy w 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. przewodniczy bp polowy Wiesław Lechowicz.
Artystka zmarła 9 sierpnia w wieku 95 lat. Jej pogrzeb rozpocznie się 16 sierpnia o godz. 12 na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.
Nie udało się na 100. rocznicę Cudu nad Wisłą, nie udało się także na 103. Na razie w Ossowie gotowa jest bryła, a swoje muzeum otwiera Radzymin.