Prezydent Egiptu Hosni Mubarak nie będzie ubiegał się o reelekcję - podała we wtorek telewizja Al-Arabija. Mubarak ma o tym poinformować w przemówieniu, które wygłosi jeszcze we wtorek.
Syryjczycy wzorem Egipcjan i Tunezyjczyków zwołują się na portalach społecznościowych Facebook i Twitter do przeprowadzenia w tym tygodniu manifestacji. Podczas "dnia gniewu" w Damaszku mają się domagać znaczących reform politycznych.
Premier Irlandii Brian Cowen zwrócił się we wtorek do prezydent Mary McAleese z wnioskiem o rozwiązanie parlamentu i rozpisanie wyborów, których termin wyznaczono na 25 lutego.
Z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych rozpoczyna się pierwszy Światowy Tydzień Harmonii Religijnej (1-7 lutego). Jak przypomniał sekretarz generalny ONZ, jest to okazja do zwrócenia uwagi świata na wysiłki na rzecz wspierania wzajemnego poszanowania i zrozumienia między ludźmi różnych przekonań.
Wspieramy prezydenta Hosni Mubaraka, gdyż nie wiemy, kto stoi za demonstracjami, a także dlatego, że tyle zrobił dla Egiptu i zawsze opowiadał się za pokojem – oświadczył koptyjski biskup Barnaba El Soryani.
Przedstawiciele wszystkich większych egipskich partii i ruchów opozycyjnych porozumieli się we wtorek w Kairze w sprawie wspólnej linii w konfrontacji z reżimem prezydenta Hosniego Mubaraka - informuje agencja dpa.
W związku z falą masowych protestów przeciwko prezydentowi Hosniemu Mubarakowi USA poleciły we wtorek opuszczenie Egiptu wszystkim, poza najistotniejszymi, pracownikom ambasady i innych amerykańskich placówek rządowych.
Około godz. 15 polskiego czasu we wtorek wystartował z Kairu samolot LOT-u, który zabrał na pokład ok.100 pasażerów pragnących wrócić do kraju z Egiptu - poinformował PAP rzecznik PLL LOT Jacek Balcer. Boeing 737-400 ma wylądować w Warszawie ok. godz. 19.
Przywódca opozycyjnej Partii Ludowej, Mariano Rajoy obiecał, że w przypadku wygrania wyborów parlamentarnych w Hiszpanii anuluje ustawodawstwo aborcyjne, wprowadzone przez obecny socjalistyczny rząd José Luisa Rodrígueza Zapatero. Wybory odbędą się w przyszłym roku.
Co piąty 15-latek w UE ma kłopoty z pisaniem i czytaniem - podała we wtorek Komisja Europejska. Za to w Polsce odsetek uczniów zagrożonych wtórnym analfabetyzmem spadł z blisko jednej czwartej w 2000 r. do 15 proc. w 2009 r. i należy do najniższych w Europie.