Na Ukrainie rozpoczyna się dziś trzydniowa modlitwa (17-19 września) w intencji zachowania tradycyjnych wartości rodzinnych. Jej organizatorem jest Wszechukraińska Rada Kościołów i Wspólnot Religijnych, która zachęca by włączyli się w nią przedstawiciele wszystkich religii i wyznań chrześcijańskich.
Od piątku w amsterdamskim Muzeum Vincenta van Gogha prezentowany jest nieznany dotąd rysunek niderlandzkiego malarza z 1882 r. "Worn Out" przedstawia zmęczonego mężczyznę siedzącego na drewnianym krześle z głową ukrytą w dłoniach.
Na dziewięć dni przed wyborami do parlamentu Niemiec socjaldemokratyczna SPD może liczyć na 25 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu. To o trzy punkty procentowe więcej niż ma chadecja CDU/CSU. 38 proc. wyborców nie podjęło jeszcze decyzji.
Berliński oddział Instytut Pileckiego odnalazł w niemieckim archiwum uznany dotąd za zaginiony awangardowy film "Europa" Franciszki i Stefana Themersonów - poinformował PAP berliński oddział IP.
Sławna amerykańska aktorka opowiedziała mediom o niespodziewanej śmierci 11-miesięcznego bratanka i o tym, że rodzina postanowiła ofiarować jego narządy oczekującym na przeszczepy. W ten sposób uratowali życie dwojga dzieci i 45-letniego mężczyzny.
Poziom antyciał po przyjęciu trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19 jest 10 razy wyższy niż po drugiej dawce - wykazało badanie serologiczne przeprowadzone w izraelskim szpitalu. Oznacza to, że skutki trzeciej dawki mogą się utrzymywać dłużej niż sądzono.
Badania przeprowadzone przez Facebooka wykazały, że aplikacja Instagram jest szkodliwa dla milionów młodych użytkowników, zwłaszcza nastoletnich dziewcząt, u których pogarsza zaburzenia wizerunku własnego ciała - opisuje "Wall Street Journal".
Najbiedniejsze kraje będą biedniejsze o 12 bilionów dolarów do 2025 r. z powodu Covid-19. Pandemia zwiększyła ich długi, gdyż bogate państwa ograniczają dostęp do szczepionek - wynika z corocznego raportu oenzetowskiej Agencji ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD).
W PE w Strasburgu odbyła się debata dot. wolności mediów i praworządności w Polsce. Wiceszefowa KE Viera Jourova przekonywała, że KE ma obawy co do strategii "repolonizacji'' mediów w Polsce. "Media w Polsce są wolne i nie ma żadnego problemu z wolnością słowa" - mówiła europosłanka Jadwiga Wiśniewska (PiS).
Partia zrzeszająca tubylców chce, by kraj nazywał się Aotearoa, czyli tak, jak archipelag nazywał się przed przybyciem kolonizatorów holenderskich. Nazwa ta jest rozpowszechniona wśród mieszkańców, ale nie lubi jej prawica.